×

Siłownia czy fitness – co lepsze w walce z cellulitem?

Siłownia czy fitness – co lepsze w walce z cellulitem?

Siłownia czy też może fitness? Dwie formy ruchu fizycznego, dwie formy aktywności fizycznej, a każda z nich niesie ze sobą wiele kfitnessorzyści, w tym do redukcji cellulitu. W tym miejscu zapytamy o to, co wybrać, aby móc mówić o większych korzyściach dla naszego ciała i dla naszej psychiki. Jeśli mielibyśmy mówić o ogólnych korzyściach płynących z ćwiczeń na siłowni i wzięciu udziału w zajęciach fitness, to nie byłoby większego problemu ze wskazaniem na tę formę, z której moglibyśmy
bardziej skorzystać. Byłby to fitness, dzięki któremu możemy osiągnąć znacznie więcej. Dzięki zajęciom fitness możemy bowiem nie tylko się odchudzić, nie tylko wymodelować odpowiednio sylwetkę swojego ciała, ale ponadto również możemy znacznie poprawić swoją kondycję fizyczną, możemy znacząco zwiększyć swoją wydolność, nabrać więcej siły, zwiększyć swoją wytrzymałość, zredukować cellulit. Siłownia tymczasem jest tym miejscem, w którym w głównej mierze pracujemy nad własnymi mięśniami, nad zwiększeniem masy mięśniowej jak również nad odpowiednim wyrzeźbieniem tych mięśni.

 

Praca nad ciałem

 

Oczywiście dzięki zajęciom na siłowni również możemy zwiększyć swoją wytrzymałość, i siłę, ale to właśnie fitness w tym względzie może nam dać o wiele więcej. Sprawia, że na zajęciach fitness pojawia się coraz większa grupa mężczyzn. Odchodzi się od stereotypów, w myśl których zajęcia fitness były przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. Dzisiaj mamy zajęcie mieszane, a obecność mężczyzn nikogo już nie powinna dziwić, tym bardziej szokować. Fitness daje nam znacznie większe korzyści niż siłownia, ale nie oznacza to wcale, że siłownia jest czymś niewłaściwym, że ćwiczenia siłowe powinniśmy silowniaodstawić na bok. Jeśli pracujemy nad zwiększeniem masy swoich mięśni i chcemy je wyrzeźbić, to uczynimy to właśnie w tym miejscu, a nie na zajęciach fitness. W tym kontekście zatem możemy powiedzieć, że trudno jest wskazać na to, która forma ćwiczeń fizycznych miałaby być lepsza, bardziej dla nas korzystna. De facto o żadnej formie ćwiczeń nie możemy mówić że jest lepsza od innej, gdyż każda forma ćwiczeń ma inne przeznaczenie, dzięki każdej formie ćwiczeń możemy coś innego osiągnąć i to jest podstawowy aspekt, którego powinniśmy się trzymać wybierając miejsce ćwiczenia, wybierając formę ćwiczenia. Nie ma czegoś takiego jak wyższość tej czy też innej formy ćwiczeń nad innymi. Pilates czy aerobik, czy też może step aerobik, a może właśnie siłownia. Tutaj każdy musi w sposób indywidualny zdecydować, co będzie mu dawało największe korzyści.

 

Źródło:

dietoteczka.pl

4 comments

comments user
Asia

Dlaczego uważasz, że siłownia ma dać mniejsze korzyści przy modelowaniu sylwetki niż fitness? Powiedziałabym że jest wręcz odwrotnie, np. pupa – duże grupy mieśni, to nie aerobik ale głównie właśnie ćwiczenia siłowe gruntownie i szybko poprawiają jej wygląd (nie licząc oczywiscie sytuacji dużej nadwagi).

comments user
jeunesse

Lepiej łączyć siłownie i zajęcia fitness. Ale jak nie wiemy jak ćwiczyć i jak prawidłowo wykonywać ćwiczenie to chyba warto na początku wybrać się tylko na zajęcia fitness.

comments user
kolagen

Teraz zapanowała moda na ćwiczenia, treningi, fitness. Może będzie mniej otyłych dzieci i dorosłych. Tylko pamiętać trzeba żeby prawidłowo wykonywać ćwiczenia bo w stawach ubywa kolagenu.

comments user
kswksw121512

ciekawy post, zapraszam http://fantastic-brand.blogspot.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.