×

Masaż miodem – dobry nie tylko na cellulit

Masaż miodem – dobry nie tylko na cellulit

Dziś słów kilka o jednym z najlepszych moim zdaniem rodzajów masażu. Masaż gorącymi kamieniami, masaż czekoladą – to już było, teraz czas na masaż miodem! Dla kogo, o co jak? O tym w dzisiejszym poście.

Masaż miodem – co to takiego


Masaż miodem jest jednym z rodzajów masażu detoksykującego. Masaż ten oczyszcza tkankę łączną i stawy. Dodatkowo masaż miodowy stymuluje metabolizm i poprawia krążenie.
Nasz organizm przez wszystkie lata swojego istnienia przyjmuje liczne trucizny wraz z pokarmem, powietrzem. Jeśli nie możemy pozbyć się ich ze swoich narządów tj. nerki, jelita, płuca, skóra, odkłada je w tkankach i kościach.
Toksyny te są mocno szkodliwe dla nas. Masaż miodowy wspomaga krążenie całego ciała. Dzięki temu masażowi wzmacnia się naturalna zdolność detoksykacyjna organizmu, aktywowane jest spowolnienie procesów metabolicznych, cały organizm zostaje całkowicie oczyszczony.

Nie trzeba chyba przypominać ile korzyści zdrowotnych i urodowych niesie ze sobą takie oczyszczanie? 😉

oczyszczanie organizmu

Po takim detoksie – masz kilka kilo w dół, cellulit powinien znikać szybciej niż przy zwykłym masażu, jeśli się odchudzasz łatwiej ci będzie chudnąć dalej, poprawi ci się cera, włosy – jak widać same plusy!

 

Masaż miodem – jak wykonać


Na masaż miodem można się umówić do gabinetu masażu, albo wykonać go samodzielnie w domu. Bardzo ważne jest przygotowanie do takiego masażu. Miód jaki użyjemy musi być płynny, bo tylko taki się nadaje. Pamiętaj też, by dobrze zabezpieczyć miejsce masażu, miód na pewno będzie spływał z ciała, więc nie nadawaj sobie więcej roboty, lepiej rozłóż folię, którą za zabiegu wyrzucisz. Miód powinien być ciepły, jeśli jest zbyt gesty, dodaj do niego trochę oliwy lub oleju.

Czytaj także: JAK MIÓD MANUKA URATOWAŁ MNIE PRZED KOLEJNĄ …

Gdy jesteś już gotowy masuj miodem ciało, tak jak umiesz, staraj się nie odrywać rąk od skóry. Nie zdziw się jeśli miód zmieni kolor. Specjaliści twierdzą, że to normalne. Podczas masażu bowiem, przez skórę wychodzą z nas toksyny, które zmieniają kolor miodu. Dlatego własnie bardzo ważne jest, aby miód był ciepły, w ten sposób pory w skórze łatwiej się otwierają. Może się zdarzyć, że w niektórych miejscach miód całkowicie zostanie wchłonięty przez skórę, a z niektórych będzie spływał i czerniał. To też normalne jest! Tm gdzie miód się wchłania – narządy pracują prawidłowo.

Jakiego miodu użyć do masażu?

Najlepiej wielokwiatowego. Miód wielokwiatowy jest najlepiej tolerowany przez alergików.

Przeciwwskazania do masażu miodem:

Nietolerancja miodu i produktów pszczelich
Nowotwór
Żylaki
Otwarte rany na ciele
Schorzenia serca i układu krążenia
Ciąża
Gorączka, złe samopoczucie

POLECANA LEKTURA:

 

masaż miodem na cellulitAż trudno uwierzyć, ile pracy muszą włożyć pszczoły, byśmy mogli zjeść łyżeczkę miodu. A przecież dzięki tym małym owadom mamy nie tylko ów słodki przysmak, ale też inne niezwykle zdrowe produkty z propolisem na czele.

W tej książce przytoczono wiele ciekawostek o pracy pszczół, dzięki którym każdy doceni ich wysiłek i lepiej zrozumie, ile im zawdzięczamy i jak ważne są dla całej przyrody. Jednak szczególnie wartościowe są szczegółowe wskazówki, dzięki którym każdy będzie umiał optymalnie wykorzystywać lecznicze działanie miodu, wosku i pyłku pszczelego oraz stosować i dawkować propolis i mleczko pszczele.

Przydatne przy najczęstszych dolegliwościach będą zwłaszcza zamieszczone tu przepisy na środki z propolisem, które można w prosty sposób zrobić samemu. Warto też wypróbować receptury na wspaniałe domowe kosmetyki, takie jak szampony, kremy, maści, maseczki, płukanki. Z kolei ci mniej i ci bardziej profesjonalni ogrodnicy znajdą sprawdzone pomysły na preparaty pomagające w uprawie roślin.