×

Jak się pozbyć cellulitu? 5 zasad szczotkowania na sucho!

jak się pozbyć cellulitu - szczotkowanie ciała

Jak się pozbyć cellulitu? 5 zasad szczotkowania na sucho!

Dawno mnie nie było. Zajęta była, przyznam szczerze, ale już wracam i będę znów regularnie wam pisać o moich sposobach walki z cellulitem. Dziś od razu przechodzę do sedna. Szczotkowanie na sucho. Próbowałaś tego sposobu by się pozbyć cellulitu? Jeśli nie, to wielki błąd bo szczotkowanie na sucho jest bardzo skutecznym i tanim zabiegiem domowym antycellulitowym.

Na początek warto poznać 5 zasad szczotkowania ciała na sucho!

Jak się pozbyć cellulitu? 5 zasad szczotkowania ciała na sucho

jak się pozbyć cellulitu - szczotkowanie ciała

1.Używaj suchych szczotek, które mają miękkie włosie, podobne do miękkiej szczoteczki do zębów. Upewnij się, że Twoja skóra jest sucha – to bardzo ważne! Szczotkuj się codziennie rano zaraz po przebudzeniu wtedy szczotkowanie przynosi najlepsze rezultaty.

2.Szczotkowanie zawsze zaczynamy od dołu czyli od stóp. Główne punkty drenażu limfatycznego znajdują się tuz przy kościach obojczyka, a to własnie je chcesz pobudzić, pamiętaj więc o tej zasadzie.

3.Szczotkując postaraj się nie odrywać szczotki od skóry. Wyobraź sobie, że tuż pod skórą jest warstwa tłuszczu, którą chcesz zamieść jak śmieci 😉 zawsze szczotkuj skórę będąc nago! Nie wkładaj szczotki pod ubranie, bo taki masaż nic nie da!

4.Pamiętaj, że szczotkowanie to taki rodzaj masażu. Traktuj więc swoje ciało delikatnie, ale tak by odczuć na skórze tą pieszczotę suchej szczotki. Regularność tego zabiegu też ma duże znaczenie. Jeśli będziesz się szczotkować raz na jakiś czas to nic nie da. Szczotkowanie na sucho powinnaś robić codziennie najlepiej rano i wieczorem, albo przynajmniej raz dziennie.

5.Po szczotkowaniu rób body-wrapping przynajmniej 3 razy w tygodniu. To bardzo ważne! Po wyszczotkowaniu ciała twoja skóra będzie gotowa na przyjęcie substancji aktywnych, które zadziałają na cellulit, więc szkoda zmarnować takiej szansy! Ja 3 razy w tygodniu zawsze wieczorem, po wykonaniu szczotkowania ciała zawsze nakładam na skórę koncentrat – tzw. spalacz tłuszczu i owijam ciało folią. Efekty są zachwycające!

Jak to działa?

Po wyszczotkowaniu skóry jej wierzchnia warstwa jest złuszczona, pory w skórze otwarte. Po nałożeniu koncentratu ujędrniającego jego składniki aktywne wnikają w skórę i spalają tłuszczyk, który powoduje własnie cellulit.

Co się stanie jeśli nie nałożysz koncentratu spalającego cellulit?

Nic takiego, po prostu nie pozbędziesz się cellulitu! 😉

Samo szczotkowanie ciała to jak przygotowanie do zabiegu, nie wystarczy. Moim zdaniem koniecznie jest zadziałanie na poziomie skóry. To tak jakbyś chciała szczotkować zęby suchą szczotką, bez pasty. W ten sposób tylko oczyścisz zęby, ale nie ochronisz ich przed próchnicą. Tak własnie działa szczotkowanie ciała. Jest bardzo pomocne, ale nie usunie cellulitu, bo nie ma mocy spalającej tłuszcz.

UWAGA!

Samo wysmarowanie ciała koncentratem też na niewiele się zda! Koncentrat ujędrni skórę, ale nie zlikwiduje cellulitu. Musisz też pamiętać o tym, że aby koncentrat mógł wniknąć w skórę jej wierzchnia warstwa MUSI być otwarta! Naskórek trzeba złuszczyć, w ten sposób otwierasz pory i pozwalasz na to by koncentrat wniknął i mógł zacząć działać! Szczotkuj więc ciało, a jeśli nie chcesz się szczotkować, to peelinguj skórę – w ten sposób też przygotujesz drogę koncentratowi 😉

1001 sposobów na cellulit


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂

3 comments

comments user
Cyckomaniaczka

Czy takie szczotkowanie na sucho też się tyczy piersi? Tzn. czy jak będę na sucho szczotkować dekolt to piersi urosną?

comments user
odchudzanie chorzów

hmmm pierwszy raz słyszę o takiej metodzie. Bardzo ciekawy artykuł

comments user
MayThai

Samodzielne masaże w domu np. za pomocą bańki chińskiej są jak najbardziej wskazane, jednak od czasu do czasu warto skorzystać z usług profesjonalnego studia masażu. W takim miejscu pracują specjaliści posiadający doświadczenie. Z tego powodu bez wątpienia przeprowadzony zabieg spełni nasze oczekiwania.

Możliwość komentowania została wyłączona.