×

Przyczyny powstawania cellulitu

przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyny powstawania cellulitu – obiecałam, że o tym będzie mój kolejny post i słowa dotrzymuję. Chociaż kiedyś już na ten temat pisałam, to wracam do analizy czynników sprzyjających powstawaniu cellulit, bo to bardzo ważne. Mówi się, że nie usuniesz cellulitu jeśli nie poznasz przyczyn jego powstawania. Święta prawda! Nie schudniesz jeśli nie będziesz wiedziała co powoduje, że tyjesz. Nie zmienisz się jeśli nie będziesz wiedziała, co zrobić by być lepszym człowiekiem itd…

przyczyny powstawania cellulitu

Także laseczki – najpierw dociekamy skąd się bierze cellulit, jakie są jego przyczyny, a potem zastanawiamy się co robić, by się pozbyć dziada! 🙂

Przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyn powstawania cellulitu naliczyłam aż 10! Oczywiście, nie wymyśliłam sobie tego sama, przeczytałam o tym, w książce, którą wam ostatnio polecałam (i zdania nie zmieniam). Zajrzyjcie TUTAJ jeśli jeszcze nie czytałyście poprzedniego artykułu. Jeśli już czytałyście, sprawdźcie, które z wymienionych przyczyn powstawania cellulitu dotyczą ciebie. Zapewniam, że potem będzie ci łatwiej z nim walczyć, zwrócisz bowiem bardziej uwagę na to co jesz, co łykasz, jak funkcjonujesz, być może pójdziesz się przebadać…

 1. Czynniki i genetyczne predyspozycje. 
  Niestety geny to geny, cellulit najczęściej występuje u kobiet, które przekazują go sobie z pokolenia na pokolenie niemal jak kolor oczu 😉
 2. Zaburzenia hormonalne
  Nasze hormony odpowiadają za wiele dobrego, ale i złego. Zaburzenia równowagi hormonalnej wywołują otyłość, choroby tarczycy, hashimoto. Dlatego nie bagatelizujmy tego, po 30-stce warto sprawdzić poziom hormonów.
  Poza tym wzrost poziomu estrogenów i jednoczesny niedobór progesteronu powoduje gromadzenie się wody w organizmie i zaburzenia krążenia, co bardzo sprzyja powstawaniu cellulit.
 3. Zaburzenia przemiany materii
  Gdy w naszych komórkach gromadzą się metabolity zostaje upośledzony przepływ limfy i krwi, co powoduje z kolei upośledzenie niektórych funkcji organizmu, a skąd do cellulitu już niewielka droga.
 4. Zaburzenia przemiany tłuszczowej
  Zwiększenie poziomu cholesterolu i stężenia trójglicerydów we krwi powoduje odkładanie się tłuszczu w naszych komórkach.
 5. Nieprawidłowa dieta
  Odżywianie ma kluczowy wpływ na cellulit. Jeśli jemy tłusto, będziemy obrastać w tłuszczyk. Jeśli dostarczamy organizmowi mało błonnika, będzie nam trudniej o dobra przemianę materii – tak to działa. Nie jedz cukru, tłuszczu, zrezygnuj z napojów słodzonych i gazowanych – na początek to powinno wystarczyć.
 6. Mało ruchu, siedzący tryb życia 
  Jeśli mamy mało ruchu i prowadzimy siedzący tryb życia, będą nam się tworzyły zastoje krwi i limfy w żyłach, co z kolei będzie sprzyjało obrzękom i cellulitowi. Jeśli nie masz czasu na ruch, przynajmniej wykonuj masaż, choćby wieczorem przed snem.
 7.  Noszenie zbyt obcisłej odzieży
  Nigdy byś na to nie wpadła prawda? A jednak! Obcisła odzież i buty powodują obrzęki i stąd cellulit.
 8. Stres
  Stres jest przyczyną wielu chorób. Stres wywołuje lęki, zaburzenia depresyjne. Stres ma duży wpływ na pracę niektórych narządów. Stres może też mieć duży wpływ na powstawanie cellulitu, stres bowiem stymuluje powstawanie kortyzolu.
 9. Papierosy i alkohol
  Nic dobrego nam nie dają, oprócz tego, że zatruwają nasz organizm, powodują uszkodzenia mikrokrążenia i przyciągają toksyny, a te z kolei jak magnez przyciągają cellulit.
 10. Leki
  Przyjmowane leki niestety także przyczyniają się to powstawania cellulitu. najgorzej działają: leki antyhistaminowe, betablokery.

A teraz zadaj sobie pytanie, czy twoja walka z cellulitem będzie łatwiejsza po przeczytaniu tego artykułu?

Ja uważam, że tak.

Nawet jeśli niektóre z tych wymienionych znałaś, to teraz widzisz czarno na białym dlaczego twoje wysiłki nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Teraz nie tak łatwo powiedzieć – nie działa ten koncentrat, bo wcale nie usuwa cellulitu! To nie koncentrat jest do dupy, to inne czynniki ograniczają jego działanie!


1001 sposobów na cellulit


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂