×

Jak się pozbyć cellulitu z pomocą olejków?

Jak się pozbyć cellulitu z pomocą olejków?

Cellulit można zwalczać na wiele sposobów. Jeśli uważnie śledzisz mój blog, znajdziesz na nim wiele inspiracji. Jeśli jesteś leniwa usuwaj cellulit smarując ciało koncentratem wyszczuplającym i owijając się folią (tzw. body-wrapping), jeśli lubisz aktywność fizyczną ćwicz, jeśli lubisz masaże relaksacyjne koniecznie kup masażer z nakładką antycellulitową, a jeśli lubisz sado-maso rób sobie bańkę chińską! 😉

Generalnie najważniejszą zasadą usuwania cellulitu jest regularność. Nie usuniesz podskórnego tłuszczyku jeśli będziesz robić zabiegi raz na tydzień, albo jeśli będziesz się masować raz na kilka dni, że o ćwiczeniach już nie wspomnę. Zapamiętaj to sobie, że najważniejsza jest regularność! Jeśli będziesz stosować regularnie ćwiczenia, jeśli regularnie będziesz się masować, owijać… szybciej zobaczysz efekty i tego ci życzę!

A dzisiaj chciałam ci opowiedzieć słów kilka o olejkach. W tym artykule przedstawiam 5 z 10 olejków pomagających usunąć cellulit. Pozostałe 5 olejków redukujących cellulit opisałam TUTAJ w ramach współpracy z portalem Netkobieta, na którym czasami się udzielam, bo lubię takie kobiece akcje 🙂

Jak się pozbyć cellulitu z pomocą olejków?

jak się pozbyć cellulitu z pomocą olejków

1. Olej z pestek winogron:
Olej z pestek winogron jest obecnie szeroko stosowany w pielęgnacji skóry.
Ten olej nie tylko pomaga zredukować cellulit, ale także doskonale nawilża skórę i pomaga jej to nawilżenie zachować na dłużej. Olej z winogron pomaga również w pracy układu limfatycznego co jest bardzo ważne w redukcji cellulitu. Warto z pomocą tego olejku wykonywać masaż całego ciała.

2. Olej cyprysowy:
Olejek cyprysowy pozyskiwany jest głównie z drzewa cyprysowego, powszechnie spotykanego w krajach azjatyckich.
Olej ten pomaga regulować krążenie krwi w organizmie, a także pomaga zniszczyć cellulit nagromadzony pod skórą.
Aby się pozbyć cellulitu masuj te miejsca codziennie olejkiem cyprysowym.

3. Olej jałowcowy:
Olejek jałowcowy pomaga poprawić funkcjonowanie nerek, a także pomaga zmniejszyć zdolność zatrzymywania wody w organizmie. Cellulit wodny najlepiej będzie Ci usunąć z tym własnie olejkiem. Eksperci uważają, że codzienne stosowanie oleju jałowcowego pomaga pozbyć się cellulitu. Oprócz tego olej jałowcowy pomaga oczyścić krew, usuwając z niego wszystkie toksyny. Jeśli będziesz robić masaż olejkiem jałowcowym masz szansę na szybkie pozbycie się cellulitu i oczyszczenie krwi.

4. Olej rozmarynowy:
Olejek z rozmarynu pomaga również usuwać toksyny z krwi, pomagając w ten sposób w oczyszczaniu krwi z całego organizmu. Oprócz tego, olej z rozmarynu posiada również zdolność do pozbycia się złego cholesterolu, pomagając w ten sposób zmniejszyć cellulit.
Masaż olejem z rozmarynu pomaga w redukcji cellulitu i co do tego nie ma żadnych wątpliwości!

5. Olejek geraniowy:
Olejek eteryczny z geranium ekstrahuje się z rośliny Geranium. Olej geraniowy pomaga w oczyszczaniu krwi, a także w walce ze złym cholesterolem.
Masowanie ciała olejem z geranium pomaga w redukcji cellulitu i regeneracji skóry, co bardzo dobrze wpływa na jędrność i gładkość naskórka.

Więcej na temat olejków przeczytasz w tym artykule na: Netkobieta.pl 

Jak się pozbyć cellulitu? Oczyszczaj organizm z toksyn!

I na koniec mała uwaga:

Poza tym ważne jest także oczyszczanie organizmu od wewnątrz. Jeśli poważnie myślisz o usunięciu z organizmu wszelkich nagromadzonych latami toksyn, przeczytaj ten artykuł KLIK, zdziwisz się ile złogów masz w sobie! Niestety jeśli nie pozbędziesz się nagromadzonego w tkankach tłuszczu i toksyn nie usuniesz cellulitu, albo usuniesz go na krótko.

1001 sposobów na cellulit


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂