×

Masaż w domu na cellulit? O TAK!

Masaż w domu na cellulit? O TAK!

Masaż to jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów na cellulit. Jeśli wyposażysz się w dobry masażer, masz szansę naprawdę niewielkim kosztem (mówię to u pieniądzach, bo regularne masowanie samej siebie będzie tak naprawdę bardzo dużo kosztować… czasu i cierpliwości) pozbyć się cellulitu lub choćby go zredukować na jakiś czas. 

Jeśli walczysz z cellulitem nie od dziś dobrze wiesz, że nie jest łatwo się go pozbyć i doskonale wiesz też, że nie da się go pozbyć na zawsze jeśli stale nie będziesz dbać o to by nie wracał. Chcesz się masować? Rób to stale! Walczysz z cellulitem z pomocą kosmetyków antycellulitowych? Używaj ich codziennie! Niestety tak to działa. Walczysz z cellulitem – rób to stale, inaczej będzie wracał. 

Korzyści z masażu antycellulitowego

  • Masaż może pomóc w usuwaniu toksyn i wypłukiwaniu płynów z organizmu.
  • Masaż pomaga w stymulacji elastyczności skóry, co ma istotne znaczenie dla redukcji cellulitu.
  • Masaż prowadzi do lepszego przepływu krwi w całym ciele i poprawia jędrność skóry.
  • Masaż pomaga przy okazji pozbyć się kilku kilogramów.
  • Masaż pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.
  • Masaż usuwa opuchliznę.
  • Masaż pomaga w redukcji cellulitu wodnego.

Jak zrobić prosty antycellulitowy masaż?

Chociaż wydaje ci się to pewnie bardzo skomplikowane, to masaż antycellulitowy wcale nie jest trudny. Możesz wykonać go w domu sama. Tak! Niektórzy wolą płacić krocie za drogie masaże w salonach kosmetycznych. Tak też można. Jeśli cię na to stać… to na pewno będziesz zadowolona. Masaż wykonany przez profesjonalistkę na pewno cię zrelaksuje, doda energii i zmotywuje do diety, która jest niezbędna jeśli chcesz się pozbyć cellulitu! Poza tym po takim masażu na pewno poczujesz się piękniejsza, a przecież o to tak naprawdę chodzi, aby akceptować siebie. Możesz w to nie wierzyć, ale twoje nastawienie ma bardzo duże znaczenie w usuwaniu cellulitu. Pamiętasz, już kiedyś o tym pisałam i przypominam: WPŁYW STRESU NA CELLULIT.

A teraz pokażę ci jak łatwo możesz zrobić masaż antycellulitowy w domu.

Masaż dłonią

Masaż szczotką


Masaż przy użyciu masażera


Wybierz sposób, który najbardziej ci odpowiada. Technika tak naprawdę nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest, by masować się regularnie. Ja na przykład masuję się co drugi dzień szczotką, zaraz po prysznicu i codziennie po 5 minut każda część ciała. Iiiii? To działa!!!

A ty który masaż wybierasz?
Dla wzmocnienia efektu dobrze jest po masażu nałożyć na skórę krem ujędrniający, np. taki.

1001 sposobów na cellulit