×

Żurawina – na co jest dobra i czemu działa na cellulit

Żurawina – na co jest dobra i czemu działa na cellulit

Zastanawiałyście się kiedyś na co jest dobra żurawina i czy oraz jaz jak działa na cellulit? No to w tym wpisie będzie odpowiedź. Właśnie spojrzałam przez okno…

Ehh, ta nasza polska złota jesień.. przyznajcie, że piękna w tym roku 🙂

trees-233466_640

Nie wiem czy lubicie jesień, ja lubię. Te piękne, kolorowe liście spadające całymi chmarami, tworzące się na trawnikach i chodnikach szeleszczące dywany… słońce przebijające się między gałęziami i lekki smyrający policzki wiatr… Takie widoki wprawiają mnie w zadumę. Wiem, że “za chwilę” może zrobić się zimno, dzień będzie wyraźnie krótszy i zaraz po obiedzie będzie chciało się spać. Dlatego korzystam z uroków jesieni, spaceruję, rozmyślam i zajadam się jej owocami. Dynia, jabłka, gruszki… jesienią są najlepsze!

Nie wiem dlaczego, ale u mnie jesienią już od kilku lat pojawia się ochota na żurawinę. Chyba mój organizm wie co go czeka gdy przyjdą mrozy… pierwsze przeziębienia, bolesne zapalenia pęcherza…

Żurawinę lubię podjadać przez cały rok, ale faktycznie najbardziej smakuje mi jesienią. Dziś opowiem wam trochę o tym owocu, bo jak się okazuje jest doskonała także w walce z cellulitem.

O żurawinie słów kilka

 

christmas-21204_640

Żurawina występuje naturalnie w borach bagiennych i na torfowiskach. Owoce żurawiny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i to już w medycynie ludowej. Kompresy z żurawiny stosowano w liszajach, egzemach i innych chorobach skóry.

Żurawina zawiera bardzo dużo cennych substancji i witamin, które za granicą są niezwykle cenione. Niestety, w Polsce mamy jeszcze za małą świadomość o niezwykłej mocy roślin, ziół, owoców, warzyw… wciąż wolimy syntetyki i farmaceutyki, nie pokładamy nadziei w medycynie naturalnej, a szkoda.

Właściwości odżywcze żurawiny:

 

* żurawina zawiera witaminy B1, B2, C

* dużą zawartość błonnika

* sole mineralne: fosfor, miedź, wapń, jod

* w żurawinie znajdziemy również: antyutleniacze, flawonoidy, garbniki, taniny, kwas cytrynowy i jabłkowy

* żurawina zawiera także sporo kwasu benzoesowego, który jest naturalnym konserwantem

Działania żurawiny:

 

* żurawina bardzo dobrze działa na skórę, spowalnia procesy starzenia, chroni przed czynnikami zewnętrznymi

* wzmacnia układ immunologiczny

* jedzenie żurawiny jest zalecane w chorobach nerek i pęcherza moczowego

* regularne spożywanie żurawiny rozpuszcza kamienie nerkowe i nie pozwala się im gromadzić

* próchnica, choroby dziąseł i zębów – to wszystko ci nie grozi jeśli będziesz pić regularnie sok z żurawiny lub będziesz podjadać jej owoce

* żurawina łagodzi objawy menopauzy u kobiet

* sok żurawinowy działa wzmacniająco na serce – zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób serca

* przeciwutleniacze występujące w żurawinie zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory

CIEKAWOSTKA:

Olej żurawinowy jako jedyny znany olej utrzymuje naturalna równowagę między kwasami tłuszczowymi omega-3 i omega-6. Ponadto znajdujące się w nim tokoferole mają właściwości odmładzające i odżywcze dla skóry, paznokci i włosów. Te wspaniałe właściwości oleju żurawinowego wykorzystywane są w kosmetyce. Naukowcy z Worcester Polytechnik Institute odkryli, że żurawina uniemożliwia bakteriom Escherichia coli rozprzestrzenianie się i powodowanie infekcji. 

Nic nie chcę prorokować, ale coś mi się zdaje, że w przyszłości sok żurawinowy może stać się naturalną alternatywą dla antybiotyków! 🙂

ŻURAWINA WSPOMAGA ODCHUDZANIE I WALKĘ Z CELLULITEM!

 

To chyba najlepsza wiadomość dla wszystkich czytających ten post, co? 😉

Na to czekaliście! Przyznajcie się! 😀

TAK! Żurawina ma właściwości odchudzające, bo doskonale oczyszcza organizm z toksyn, przyspiesza przemianę materii, odtruwa.

Mam dla was przepis na bardzo fajny koktajl żurawinowy. Pijcie go przynajmniej 2 razy w tygodniu, a same zobaczycie różnicę w wyglądzie waszej skóry, a zmniejszeniu się cellulitu.

 

Oto przepis:

Szklanka naturalnego jogurtu

Pół szklanki żurawiny

Łyżka siemienia lnianego

Łyżeczka miodu

trochę cynamonu do smaku, melisa lub mięta

Żurawinę należy najpierw odpowiednio przygotować. Zalewamy więc owoce szklanką wody i doprowadzamy do wrzenia, pamiętajmy jednak by ich nie zagotować! Następnie przecieramy przez sitko, dodajemy miód i pozostałe składniki. Na koniec można udekorować listkiem mięty lub melisy.

 —————

Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂