Warzywa na cellulit – czyli, które warzywa warto często spożywać by pozbyć się cellulitu

, ,

Niedawno był wpis o tym, jakie owoce warto umieścić w swojej diecie, by szybciej pozbyć się cellulitu.  Przy czym warto pamiętać, że sprzymierzeńcem w walce z pomarańczową skórką są także warzywa. I dzisiaj właśnie o nich będzie wpis. Do warzyw, które pomagają nam zlikwidować cellulit zaliczamy:

  • POR – jest skuteczny w zwalczaniu pomarańczowej skórki, ponieważ zawiera mało kalorii i ma właściwości moczopędne. A dodatkowo świetnie oczyszcza nasz organizm z toksyn.
  • SELER – także jest moczopędny. Dlatego jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru wody z organizmu warto go jeść.
  • POMIDOR – jest źródłem wielu cennych witamin i minerałów. W jego składzie znajdziemy spore ilości takich pierwiastków jak: potas, magnez, cynk a także betakaroten. Wszystkie te składniki ułatwiają utrzymanie odpowiedniej figury. Z betakarotenów najwięcej jest likopenu, który jest znany ze swoich właściwości przeciwrakowych (jest silnym przeciwutleniaczem).
  • CEBULA – kolejne warzywo o właściwościach moczopędnych, a ponadto potrafi wyrównywać poziom dobrego cholesterolu (HDL).
  • CZOSNEK –  razem z cebulą posiada związki siarki, kwercetynę i allicynę , które powodują szybki rozpad łańcucha tłuszczowego na małe kawałeczki i usuwanie ich z organizmu (na dobre!).
  • MARCHEW – kolejne warzywo bogate w betakaroten, magnez i błonnik. Marchew potrafi przygotować naszą skórę do opalania oraz chroni przed wolnymi rodnikami (działanie przeciwutleniające).
  • SZPINAK – bogaty w witaminy z grupy  B, minerały i błonnik.

I na koniec mała uwaga. Zaleca się zjedzenie dwóch dań warzywnych w ciągu dnia. Ważne jest, aby jeden z tych posiłków składał się z warzyw surowych – na przykład w postaci sałatki. Drugie danie powinno być stworzone z warzyw gotowanych na wodzie lub parze. Mogą też być warzywa przygotowane na ruszcie. Przetworzone warzywa lepiej jeść w dzień, a przetworzone w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Wynika to z faktu iż surowe warzywa są znacznie bardziej ciężkostrawne.