×

Substancje spalające tłuszcz w walce z cellulitem

spalacz tłuszczu

Substancje spalające tłuszcz w walce z cellulitem

Często pytacie mnie w komentarzach i mailach co zrobić żeby się pozbyć cellulitu? Jaka jest istota spalania tłuszczu? Postanowiłam się na tym tematem pochylić. Dziś będzie o substancjach, które pomogą ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Są takie składniki żywności, które sprawiają, że tłuszcz wędruje do komórek, aby przekształcić się w energię. Odpowiadają one za transport substancji i przyczyniają się do spalania tłuszczu. To właśnie z ich pomocą można pozbyć się cellulitu!

Jakie substancje spalają tłuszcz?

spalacz tłuszczu

Są takie substancje, które spalają tłuszcz. Warto to wiedzieć, żeby sobie przyspieszyć odchudzanie, usuwanie cellulitu.. Bogatsi o tą wiedzę jesteśmy w stanie zrobić więcej w krótkim czasie!

Pamiętam historię takiej dziewczyny, która założyła sobie,  że pozbędzie się cellulitu w 6 tygodni (<- tu jest link do tego posta) Co ona nie robiła! Cuda wianki!  Pewnego dnia napisała do mnie z prośbą taką, żeby jej pomóc. Nie wiem czy zrobiła to celowo, czy “tak wyszło”, ale popełniła jeden i to moim zdaniem niemały błąd. Najpierw ogłosiła światu, że się pozbędzie cellulitu, później dopiero zaczęła starania. To ją mocno zdeterminowało do działania – to z jednej strony dobrze – ale z drugiej- warto jednak przemyśleć swoje działania. Nie pamiętam dokładnie jak dalej toczyła się ta historia, bo przyznam, że aż tak nie śledziłam tak dokładnie jej losów, ale dopięła swego. Nawet mi wysłała maila z podziękowaniem (szkoda, że nie pochwaliła się wtedy na blogu, dzięki komu udało jej się taki wynik osiągnąć, no ale cóż… nie rozmawiałyśmy wtedy o wymianie linków, pewnie bała się konkurencji 😉 ).

Wracając do tej laski, wydawać, by się mogło, że robiła wszystko, żeby pozbyć się cellulitu, ale efektów na początku nie było widać. Tak rozmawiałyśmy co ona po kolei robiła i punkt po punkcie sprawdzałyśmy czy oby na pewno robi wszystko co tylko może, żeby wyszczuplić uda i pozbyć się pomarańczowej skórki.

Nawet bańkę chińską stosowała z tego co pamiętam. Nie bardzo wiedziałam co jej podpowiedzieć więcej, bo właściwie wypunktowałyśmy wszystko co jest konieczne do wykurzenia cellulitu. Nagle przyszła mi do głowy myśl, że może jakiś spalacz tłuszczu?

“A przyjmujesz jakiś spalacz tłuszczu?” – zapytałam. “No, w sumie to nie, a co polecasz?” – odpowiedziała pytaniem.

Co ja polecam na cellulit?

Polecam substancje, które spalają tłuszcz rzecz jasna! Warto jeść te spalacze tłuszczu i stosować je zewnętrznie. Wtedy działamy kompleksowo!

Substancje spalające tłuszcz

Substancje w naszym pożywieniu, które spalają tłuszcz to: białka, hormony, enzymy uczestniczące w procesie spalania tłuszczu.

Bardzo często jest tak, że jeśli zabraknie nam jednego składnika, ten drugi sam nie zadziała. Np. organizm nie może produkować hormonów jeśli brakuje nam witaminy C. Dzięki witaminie C wytwarzana jest w naszym organizmie noradrenalina, która w sytuacji stresowej przetwarza tłuszcz w energię. Witamina C ma jeszcze inne zadanie – bez niej nie jest możliwa produkcja kolagenu, kolagen zaś odpowiada za elastyczność skóry. Poza tym witamina C jest jedną z substancji, które rozkładają tłuszcze!  – taka ciekawostka! 🙂

Cholina to kolejna świetna substancja, która należy do grupy witamin B, wchodzi w skład powłoki ochronnej wszystkich komórek mózgowych i nerwowych. Niedobór choliny powoduje rozkład cholesterolu co z kolei sprawia, że tłuszcz może sobie swobodnie wędrować do komórek tłuszczowych gdzie się zwyczajnie gromadzi. Dlatego tak ważne jest, by jeść nawet w trakcie diety te produkty, które cholinę zawierają: wątróbka, mięso, żółtka jaj, kalafior i produkty sojowe.

L-karnityna to ostatnia znana mi substancja spalająca tłuszcz. To ona reguluje przemianę materii i zapobiega odkładaniu się tego tłuszczu we krwi. Jest szczególnie ważna w przypadku komórek mięśniowych, które “zalane” przez tłuszcz stają się słabe. L-karnityna znajduje się w: drobiu, w szynce, baraninie, jagnięcinie.

Wszystkie trzy spalacze tłuszczu czyli L-karnityna, cholina i witamina C przekształcają tłuszcz w energię! Dlatego to takie ważne, by tego nie zabrakło w naszej kuracji antycellulitowej czy odchudzającej.

1001 sposobów na cellulit


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂