×

Olejek rycynowy na cellulit? TAK!

olejek rycynowy na cellulit

Olejek rycynowy na cellulit? TAK!

Dzisiejszy artykuł będzie swego rodzaju banałem i jednocześnie odkryciem na miarę Kolumba 😉 Dlaczego? Bo będzie o olejku rycynowym i jego zajebistym działaniu! No i cooo??? Zdziwionaaaa? A nie mówiłam, że będzie odkryciem na miarę Kolumba? 🙂 Olejek rycynowy na cellulit? Tak wiem, brzmi banalnie, ale to że działa jest prawdą!

olejek rycynowy na cellulit

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels


Olejek rycynowy to jeden z najtańszych specyfików, które można kupić w każdej aptece. Nie wiem ile kosztuje w waszej aptece, ale w mojej dokładnie 6,50 zł 🙂

CZYTEJ TAKŻE:  20 SPALACZY TŁUSZCZU, KTÓRE MUSISZ JEŚĆ JEŚLI CHCESZ SCHUDNĄĆ!

O! Przy okazji obalam mit, że tylko gwiazdy i burżuje mogą nie mieć cellulitu! Jak widać – nie tylko! Jeśli więc nie stać cię na drogie kosmetyki to skikaj do apteki po olejek rycynowy, bo dzięki niemu twoja figura za chwilę się niesamowicie się poprawi! 🙂

Olejek rycynowy na cellulit?

Skąd wiem o olejku rycynowym? Oczywiście od babci. Wiecie, że najlepsze są najprostsze i najtańsze sposoby? Olejku rycynowego jako kosmetyku używała moja babcia, a nawet moja mama. No wiecie, kiedyś nie było takiego wyboru kosmetyków. Nie było Drogerii Natura, Rossmanna i innych cudownych miejsc, w których kobiety uwielbiają spędzać godziny, by oglądać i kupować kosmetyki. Kiedyś było tylko szare mydło i olejek rycynowy 😉

Wiecie co to tak naprawdę jest olejek rycynowy?

Pewnie większości z was kojarzy się z kłopotami z żołądkiem i słusznie. Olejek rycynowy jednak może pełnić więcej funkcji bo ma dużo wspaniałych właściwości i o tym wam dzisiaj po krótce opowiem.

Olejek rycynowy i jego właściwości

Olejek rycynowy pozyskiwany jest z nasion owoców drzewa rycynowego. Nasiona te zawierają trującą substancję zwaną riciną, jednak po obróbce nasiona tracą właściwości toksyczne. W nasionach znajdują się także glicerydy kwasowe, które wpływają na te dobroczynne właściwości olejku rycynowego. Nie wiem czy wiecie, że olejek rycynowy dodawany jest do wielu kosmetyków: do maseczek, odżywek do włosów, żeli do rzęs, tuszów, kremów. Jego wszechstronne zastosowanie jest tak właśnie wykorzystywane przez producentów, którzy doskonale wiedzą o tym, że :

* Olejek rycynowy rozjaśnia przebarwienia i likwiduje zmarszczki
* Olejek rycynowy działa jak tonik
* Olejek rycynowy pielęgnuje dłonie i dba o stopy
* Olejek rycynowy usuwa kurzajki
* Olejek rycynowy leczy trądzik
* Olejek rycynowy usuwa rozstępy
* Olejek rycynowy pomaga pozbyć się cellulitu

No dobra, a w jaki sposób olejek rycynowy pomaga w pozbywaniu się cellulitu?

Olejek rycynowy zawiera sporo kwasów omega-3, protein i witaminy E dlatego doskonale pielęgnuje nasze włosy, sprawia, że są bardziej lśniące, końcówki nie rozdwajają się, a cebulki stają się silniejsze. Regularne stosowanie olejku rycynowego wzmacnia strukturę włosa i wygładza go. Takie użycie olejku rycynowego pewnie znacie, bo jest to dość popularny sposób, który rozpowszechniany jest w Internecie od lat. Natomiast na cellulit olejku będziemy używać inaczej, są na to dwa sposoby:

1. Wcierając go w skórę i owijając się np. ręcznikiem.
2. Wcierając go w skórę i masując się bańką chińską.

Banalne, prawda?
Te dwa sposoby i buteleczka olejku wystarczą, by pozbyć się, albo przynajmniej zmniejszyć cellulit na każdej części ciała!

Olejek rycynowy stosowany do masażu stymuluje drenaż limfatyczny tkanki podskórnej oraz pomaga organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów i toksycznych odpadów komórkowych.

Do czego jeszcze stosować olejek rycynowy? Do włosów rzecz jasna!
Łapcie przepisy na dwie super maseczki do włosów. I znowu będzie tanio i skutecznie!

Maseczka na włosy zniszczone:

Łyżkę olejku rycynowego należy wymieszać z żółtkiem i odrobiną nafty kosmetycznej tak by powstała gładka masa. Maseczkę nakładamy na umyte włosy i trzymamy na głowie około 30 minut. Po tym czasie spłukujemy ciepłą wodą. Warto taki zabieg powtarzać przynajmniej raz w tygodniu. Na efekty nie trzeba długo czekać. Już po pierwszym zabiegu zobaczymy różnicę. Włosy będą się łatwo rozczesywać, nie będą napuszone, przestaną wypadać jeśli do tej pory wypadały w dużych ilościach.

Maseczka na włosy wypadające:

Jedną łyżkę oleju rycynowego mieszamy z jedną łyżką oliwy z oliwek i wyciśniętą z kapsułki witaminą E. Maseczkę nakładamy na włosy i dokładnie masujemy przy tym skórę głowy, zakładamy ręcznik, by włosy były cały czas w cieple. Po pół godziny zmywamy maskę szamponem.

Wypróbujcie te maseczki, bo naprawdę warto!

1 comment

comments user
Fit na obcasach

Spadłaś mi z nieba, chętnie spróbuję!

Możliwość komentowania została wyłączona.