Odchudzanie z suplementami diety – co warto wiedzieć o CLA?

Otyłość i nadwaga już od wielu lat są uznawane za choroby cywilizacyjne, które towarzyszą coraz większej liczbie osób. Nie dziwi zatem fakt, że coraz częściej można się spotkać z osobami, których celem treningowym jest właśnie odchudzanie. Natomiast dzięki temu, na rynku suplementów diety oraz odżywek, nie brakuje różnego rodzaju preparatów, które mają za zadanie wspomóc organizm w tym trudnym postanowieniu. Chociaż pierwszym etapem wprowadzania zmian w swoim życiu, w związku z odchudzaniem, jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta, a następnie rozpoczęcie aktywności fizycznej, to bardzo często wiele osób już na samym początku tej drogi, szuka wsparcia także wśród suplementów diety. Tych wspierających odchudzanie, spalanie tkanki tłuszczowej itp. jest całe mnóstwo, a jednym z nich jest właśnie CLA. Czym jest ten tajemniczy skór i co on kryje? Warto się o tym przekonać.

SFD

CLA – czym jest i jak działa na organizm człowieka?

CLA to skrót od angielskich słów conjugated linoleic acid, co można tłumaczyć jako sprzężony kwas linolowy, a także zwany kwasem rumenowym. Jest on zaliczany do tzw. tłuszczy trans, które są uznanymi zdrowymi tłuszczami o prozdrowotnych właściwościach. Nic dziwnego, CLA wykazuje działanie przeciwnowotworowe, a także faktycznie wspiera procesy związane ze spalaniem tkanki tłuszczowej organizmu, jednak to nie wszystko. Co jeszcze warto wiedzieć o CLA?

 

  • Wykazuje działanie przeciwzapalne;

 

  • Zapobiega wystąpieniu osteoporozy;

 

  • Wzmacnia układ immunologiczny organizmu.

Nie powinien zatem dziwić nikogo fakt, że sprzężony kwas linolowy staje się coraz bardziej popularny i jest coraz chętniej stosowany, nie tylko przez osoby aktywne fizycznie. Warto jednak pamiętać, że tak jak sam preparat jest ważny, tak samo ważne jest miejsce, z którego dany suplement diety się nabywa. Sprawdzonym miejscem pod tym względem jest m.in. sklep SFD, który posiada ciekawe propozycje w swojej ofercie, także z zakresu CLA (https://sklep.sfd.pl/CLA_i_inne-k170.html).


W jaki sposób CLA wspomaga odchudzanie?

Na samym początku warto zaznaczyć to, że sprzężony kwas linolowy nie działa jednokierunkowo. To czyni go bardzo skutecznym środkiem wspierającym odchudzanie. Czego zatem konkretnie można spodziewać się po preparatach zawierających CLA?

 

  • Termogeneza – kwas rumenowy wzmacnia termogenezę organizmu, dzięki czemu produkuje on większe ilości ciepła, niż w normalnej sytuacji. Oznacza to, że organizm zużywa więcej energii, którą pobiera z tłuszczy.

 

  • Budowa masy mięśniowej – CLA stymuluje syntezę białek w organizmie, jednocześnie eliminując tkankę tłuszczową. Zatem nie tylko sprzyja odchudzaniu, ale także budowy suchej masy ciała w miejsce utraconych kilogramów.

 

  • Lipoliza – CLA nasila ten proces zachodzący w organizmie. Polega on na rozkładaniu komórek tkanki tłuszczowej i poddawaniu procesom spalania ich składników.

To tylko pokazuje, jak wiele ma do zaoferowania sprzężony kwas linolowy, osobom które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Co ciekawe uważa się, że CLA zmniejsza ryzyko wystąpienia tzw. efektu jojo. To także bez wątpienia jest jedną z przyczyn, dlaczego jest to coraz bardziej popularny suplement diety.

Warto jednak pamiętać, że odchudzanie to żmudny proces, który wymaga czasu, a także wielu wartości odżywczych. Szukając pomocy w postaci suplementów diety, warto pamiętać o sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/), który posiada bogatą ofertę z zakresu wszelkiego rodzaju preparatów, zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i osób aktywnych fizycznie i amatorsko uprawiających sport.