×

Oczyszczanie układu limfatycznego sposobem na cellulit

oczyszczanie układu limfatycznego

Oczyszczanie układu limfatycznego sposobem na cellulit

Oczyszczanie układu limfatycznego to kolejny znany mi sposób na pozbycie się cellulitu. W dzisiejszym artykule powiem wam co trzeba zrobić, by układ limfatyczny oczyścić.

Układ limfatyczny – co to takiego?

oczyszczanie układu limfatycznego

Układ limfatyczny składa się z naczyń włosowatych, naczyń chłonnych, plam mlecznych, grudek chłonnych, migdałków, węzłów chłonnych, śledziony i grasicy. Pewnie nic ci to nie mówi, ale uwierz mi, że to bardzo ważne zdanie warte jest zapamiętania, nawet jeśli do końca go nie rozumiesz.

W naczyniach płynie chłonka, której ilość wynosi 1-2 l. Jeden cykl krążenia zajmuje tej chłonce 24 godziny. Do światła naczyń włosowatych dostaje się chłonka pierwotna, która ulega zagęszczeniu do chłonki wtórnej, dzięki przesączaniu zwrotnemu płynu zewnątrzkomórkowego poza naczynia. Tłuszcze i białka pozostają jednak w układzie chłonnym i wędrują z nim dalej. Prawie każdy narząd wewnętrzny i każda kończyna odprowadza limfę, zaczynając od naczyń włosowatych poprzez naczynia zbiorcze, do głównych pni chłonnych. Następnie te główne pnie prowadza do układu żylnego – prawej górnej ćwiartki organizmu poprzez przewód chłonny, prawy, łączący się z żyłami w okolicach kąta żylnego prawego. Z pozostałych 3/4 chłonka płynie przewodem piersiowym i wpada do krwiobiegu w rejonie lewego kata żylnego. [Źródło]

Opisałam ten przepływ limfy nie bez kozery. Nie musisz tego dokładnie znać, nie musisz nawet tego wszystkiego rozumieć, ale musisz wiedzieć jedno. Układ limfatyczny jest bardzo skomplikowany, a przepływająca przez niego limfa ma bardzo duże znaczenia dla powstawania cellulitu. Zaburzenia w przepływie limfy przez układ limfatyczny prowadzą bowiem do obrzęków, a stąd już krótka droga cellulitu.

Chciałam ci naukowo wyjaśnić dlaczego warto oczyszczać organizm z toksyn, dlaczego warto oczyszczać układ limfatyczny. Jeśli nie będziesz tego robić – uwierz mi – nie pozbędziesz się cellulitu.

Oczyszczanie układu limfatycznego

Wiesz jak wygląda usuwanie cellulitu w dobrym gabinecie masażu? Masażysta proponuje masaż, albo jest to masaż antycellulitowy klasyczny, albo np. masaż bańką chińską. Masaż ten ma na celu rozgrzanie skóry i tłuszczu, który pod nią się znajduje (czyli cellulitu). Gdy już ciało jest odpowiednio rozgrzane pacjent zakłada takie specjalnie spodnie (albo cały kombinezon), które służą do drenażu limfatycznego. Podczas tego drenażu ciało jest chłodzone, a zimne powietrze przepływające przez kubraczek pomaga organizmowi pozbywać się złogów tłuszczu i ujędrniać ciało. Pamiętasz o tym co ciągle ci powtarzam? Cellulit nie lubi zimna! Dlatego właśnie szybciej znika jeśli jest chłodzony! Czy taki zabieg jest skuteczny? No ba! Oczywiście, że tak! Skąd to wiem? Bo kiedyś zafundowałam sobie całą serię zabiegów oczyszczających układ limfatyczny z usuwaniem cellulitu włącznie. Pewnie jesteś ciekawa czy usunęłam cellulit? 🙂

PEWNIE, ŻE TAKKKK!!!

Ale szybko wrócił, a przeciwieństwie do kasy z mojego portfela. Niestety co nagle to po diable! Co z tego, ze w niespełna dwa miesiące pozbyłam się cellulitu, skoro znowu zaczął się odkładać. To tak jak z odchudzaniem. Pójdziesz do dietetyka, na siłownię, szybko zgubisz brzuch. Zakończysz swoja gehennę, za miesiąc dwa czy pół roku masz to samo. Dlatego postanowiłam opracować swój sposób na oczyszczanie organizmu. O wiele tańszy i lepszy, bo działa dłużej 🙂

Do oczyszczania organizmu natchnęła mnie autorka bloga Diety i ich sekrety. Po przeczytaniu jej artykułu o oczyszczaniu układu limfatycznego postanowiłam działać!

Mój miesięczny plan oczyszczania układu limfatycznego

Teraz powiem ci jak ja oczyszczam układ limfatyczny i przy tym usuwam cellulit. Te trzy proste kroki pozwolą Ci się pozbyć pomarańczowej skórki na długo! Zapewniam!

Krok pierwszy – Przez miesiąc piję błonnik primwitalny

Po co? Dzięki niemu pozbywam się toksyn z organizmu, które przyciągają cellulit niczym magnez! Takie złogi gromadzą się z człowieku przez lata! Przeczytaj o tym więcej TUTAJ.

Krok drugi – body wrapping

Niestety bez tego się nie obędzie. Tak jak wcześniej tłumaczyłam najpierw musimy skórę i podskórny tłuszcz mocno rozgrzać. Musimy się porządnie spocić, żeby wyszły z nas wszystkie te paskudne toksyny! Rozgrzać skórę możemy na dwa sposoby, albo najpierw robimy sobie peeling porządny, albo masujemy się masażerem (co zresztą bardzo polecam, to lepsze jak peeling i efekty będzie szybciej widać). Potem nakładamy koncentrat i owijamy się folią. Po 45 minutach folię zdejmujemy i przechodzimy do kroku trzeciego.

Krok trzeci – zimny masaż

A teraz to już z górki! 😉

Gdy już zdejmiesz z siebie folię zobaczysz, że spociłaś się pod nią niczym w saunie. I bardzo dobrze tak ma być! Teraz biegiem pod prysznic na zimny masaż prysznicem! (to będzie twój drenaż limfatyczny). Dzisiaj większość słuchawek prysznicowych ma funkcję masażu – wykorzystaj to! Jeśli nie lubisz zimnej wody masuj skórę przez kilka minut kostkami lodu.

Po wykonaniu tych trzech kroków pierwsze efekty zobaczysz już po pierwszym zabiegu! Skóra stanie się jędrniejsza, gładziutka, miękka w dotyku. Po miesiącu twój cellulit powinien zacząć się zmniejszać. Trudno mi ocenić po jakim czasie akurat u ciebie zniknie całkowicie, bo nie wiem na jakim etapie jesteś. Jednego możesz być pewna – jeśli będziesz się stosować do moich zaleceń, bez oszukiwania, cellulitu pozbędziesz się bankowo – wcześniej czy później!

POWODZENIA!


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂