×

Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit

Ostatni wpis był pierwszym z serii jak ćwiczyć, aby się pozbyć cellulitu. Ja osobiście jestem ciężkim materiałem jeśli chodzi o aktywność fizyczną w formie ćwiczeń. Za to doskonale zdaję sobie sprawę, że ćwiczenia z odpowiednią dietą i kosmetykami antycellulitowymi działają znacznie szybciej niż każdy z tych sposobów osobno.
Jak zwykle – siła tkwi w kompleksowości.

Nie da się np. schudnąć – ćwicząc i jednocześnie objadając się słodyczami. Tak samo z cellulitem. To trudny przeciwnik, dlatego żeby go pokonać trzeba go zaatakować z każdej możliwej strony.
 
Więc jeśli chcecie się pozbyć cellulitu wodnego, lipidowego czy jakiegokolwiek innego warto zainteresować się ćwiczeniami.
Jednak zanim przystąpimy do ćwiczeń, trzeba zdać sobie sprawę, które mięśnie najlepiej rozruszać na nowo by szybko pozbyć się pomarańczowej skórki.
 

I tak ćwiczenia powinnyśmy zacząć od tych, które rozbujają na nowo mięśnie dwugłowe ud. Są to mięśnie najrzadziej przez nas używane – ponieważ znajdują się z tyłu ud. A my w ciągu dnia przede wszystkim siedzimy, a nawet wtedy gdy się ruszamy i wykonujemy ćwiczenia to i tak tych mięśni nie używamy. Biegając, maszerując, jeżdżąc na rowerze, rolkach, ćwicząc na steperze czy chodząc na aerobik w dalszym ciągu używamy ich w minimalnym stopniu. I praktycznie mimo wydawałoby się intensywnego wysiłku na miejscu mięśni dwugłowych ud w dalszym ciągu narasta tkanka tłuszczowa a nie tkanka mięśniowa.

Więc jakie ćwiczenie jest dobry sposobem na rozruszania mięśni długłowych ud a co za tym idzie na aktywną walkę z cellulitem??
Już piszę. Jeśli jesteśmy na spacerze, biegamy, jeździmy na rowerze warto przez 10 – 15 minut poćwiczyć w nietypowy sposób. Konkretnie warto zacząć biegać do tyłu. Wystarczy przez 15 minut dziennie biegać w tył – co wcale prostym zadaniem nie jest. Za to na pewno nie jest to ani monotonne ani nudne – i jeśli ćwiczymy tak w kilka osób to taki sposób aktywności zapewnia ubaw po pachy ;). Bieganie do tyłu przez 15 minut dziennie pozwoli nam bardzo szybko – bo już w miesiąc odzyskać gładką skórę ud i pośladków i pozbyć się cellulitu. A dodatkowo dzięki takim ćwiczeniom wzmocnimy mięśnie skośne brzucha, mięśnie pośladków, mięśnie przykręgosłupowe oraz ramiona. Oczywiście do tego typu ćwiczeń – warto uważnie wybrać miejsce ćwiczeń – najlepiej prosty i równy teren gdzie nie ma za dużo osób.

A jeśli zamiast ćwiczeń na świeżym powietrzu – wolimy pozmagać się z cellulitem w domu – to zapraszam do wykonywania ćwiczeń z tego filmiku. Działają i na pewno pozwolą zlikwidować pomarańczową skórkę

3 comments

comments user
Karina

Może poza cwiczeniami zaciekawi Cię suplement diety, który pomaga zlikwidowac cellulit?
Jest u mnie w rozdaniu http://makiazas23.blogspot.com/2012/10/rozdanie-zgarnij-3-miesieczna-kuracje.html

comments user
Paulina

Przydatne informacje, które nie tylko wzbogacają moją wiedzę, ale przede wszystkim są bodźcem do działania. Muszę wreszcie zacząć walczyć z moim cellulitem, bo sam na pewno nie zniknie. Biorę się za siebie od dziś!

comments user
Pati30

Informacje przydatne, ale żeby to było takie proste jak się wydaje 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.