×

Złe i słabe krążenie krwi w nogach, a cellulit

Złe i słabe krążenie krwi w nogach, a cellulit

Czy problem ze słabym lub złym krążeniem krwi w nogach ma związek z cellulitem? Moim zdaniem tak! Dlaczego tak uważam? Zapraszam do lektury, a się dowiecie.

legs-375343_640

Cellulit z medycznego punktu widzenia opisywany jest jako włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej. Cellulit często mylony jest z cellulitisem, ale pamiętajmy o tym, że są to dwa różne schorzenia. W cellulicie nie występuje zapalenie, a jedynie zmiany zwyrodnieniowe tkanki podskórnej. No i cellulit jest znacznie częstszą przypadłością – głównie kobiet. Chociaż wbrew pozorom i żartom na ten temat, cellulit może się zdarzyć także u mężczyzn.

Chociaż o tym już pisałam, to przypomnę, że rozróżniamy dwa rodzaje cellulitu:

cellulit wodny

cellulit tłuszczowy

Ten pierwszy zwany jest miękkim, a drugi twardym. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z cellulitem, nie będą potrafiły odróżnić cellulitu wodnego od tłuszczowego, ale spokojnie jeśli będziecie mnie czytać regularnie taką zdolność i wiedzę nabędziecie.
Na Cellulitowie znajdziecie także całą masę porad jak sobie poradzić z cellulitem, a kolejną z nich przeczytacie w dzisiejszym poście.

Czy zdarzyło wam się już miewać problemy z krążeniem krwi w nogach?

Wiecie, że problemy z krążeniem to już niemal “choroba cywilizacyjna”? Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony układu krążenia. Co jest temu winne? Zatruwanie środowiska naturalnego, brak sportu, zła dieta, stres, życie w pośpiechu? – WSZYSTKO!
Choroby układu krążenia dotyczą serca, tętnic, żył, naczyń krwionośnych, a więc całego organizmu. Chociaż może nam się wydawać, że problem dotyczy jedynie nóg – to tak naprawdę w nogach widoczny jest skutek tego co się dzieje w naszym całym ciele. A jaki związek z układem krążenia ma cellulit? Bardzo duży! Zaburzenia krążenia i problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu limfatycznego to jedna z przyczyn powstawania cellulitu.

Słabe lub złe krążenie w nogach, a cellulit

legs-393263_640

Skąd się biorą problemy z krążeniem w nogach?

Po pierwsze – niewydolność żylna, czyli naruszenie elastyczności ścian żylnych, niedomykanie zastawek żylnych, generalnie problemy z układem krążenia. Takie problemy pojawiają się wraz z wiekiem, w okresie ciąży oraz przy częstym i długotrwałym siedzeniu lub staniu.

Po drugie – przyczynami problemów z krążeniem w nogach może być złe obuwie i zbyt obcisła odzież. Jeśli przez cały dzień uciskamy skórę i tkanki pod nią się znajdujące, to nie dziwmy się, że jest zaburzona nasza gospodarka płynami i krążenie podskórne.

Po trzecie – cellulit wodny, na który same się świadomie skazujemy stosując nieprawidłową dietę bogatą w sól, a ubogą w płyny.

Po czwarte otyłość – osoby, które na nią cierpią mają zwykle zaburzony metabolizm i podwyższony poziom cholesterolu, a ten odkładając się w żyłach blokuje normalny przepływ krwi.

Po piąte – predyspozycje genetyczne – jeśli ktoś w naszej rodzinie cierpiał na problemy z krążeniem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nas spotka to samo.

Jakie mogą być objawy problemów z krążeniem krwi w nogach?

Nogi stają się ciężkie, obrzmiałe, często miewamy skurcze – nawet w nocy, możemy odczuwać swędzenie, pieczenie, kłucie, mrowienie w nogach. Poza tym zaburzeniom w krążeniu krwi bardzo często towarzyszy zmęczenie i słabość, a jeśli wraz z tymi wszystkimi objawami pojawi się cellulit, to znak, że być może jest on sprawcą tych wszystkich naszych problemów i dolegliwości.

Czy  słabe lub złe krążenie krwi w nogach mają związek z cellulitem?

Oczywiście, że tak! Problemy z krążeniem są często przyczyną cellulitu i odwrotnie. Mając cellulit możemy mieć przy okazji problemy z krążeniem. Pisałam wam już kiedyś o tym, że nieprawidłowy przepływ limfy i zła gospodarka hormonalna wraz z zaburzeniami krążenia są najczęstszą przyczyną cellulitu. Zdania nie zmieniam! Nadal tak uważam i alarmuję, abyście na siebie uważały drogie panie! Więcej ruchu, uważniej przyglądajcie się temu co kładziecie na talerz i nie męczcie swoich nóg. Pamiętajcie, że wasze nogi będą alarmować jeśli coś nie tak będzie z waszym krążeniem. Moja rada jest zatem taka: jeśli tylko zaczniecie odczuwać ból, skurcze, odrętwienie nóg zacznijcie obserwować swoje ciało, bo za chwilę może pojawić się na nim cellulit. Nie pozwólcie na to! Pamiętajcie, że lepiej zapobiegać niż leczyć i pamiętajcie, że problemy z krążeniem w nogach zaczynają się od cellulitu, a cellulit od problemów z krążeniem!


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂