×

Jak walczyć z cellulitem mając pękające naczynka?

Jak walczyć z cellulitem mając pękające naczynka?

Hej!

Dziś powiem wam jak walczyć z cellulitem, gdy ma się cerę naczynkową. Niestety cellulit i naczynka często idą ze sobą w parze, a wtedy sprawa jest utrudniona. Bo jak tu walczyć z cellulitem gdy najlepsze metody to masaż, body-wrapping, peelingi a te bardzo obciążają naczynka. No niestety, w tym wypadku niektóre niektóre metody musimy sobie odpuścić, ale nie martwcie się, są jeszcze inne, równie skuteczne.

Na początek jednak słów kilka o naczynkach. Skąd one się biorą? U niektórych to kwestia “urody”, tak jak niektóre z was mają cienkie włosy czy piegi tak jest z naczynkami, że po prostu je mamy – no cóż, genetyka! Naczynka pojawiają się u osób, które mają bardzo delikatną skórę. Czasami jednak możemy sami świadomie lub przez niewiedzę narazić się na pękanie naczynek. Naczynka pękają gdy:

* poddajemy skórę zbytnim torturom (za gorące kąpiele, częste solarium, stosujemy zbyt agresywne masaże czy inne zabiegi)

* jemy za dużo pikantnych, przesolonych potraw

* używamy niewłaściwych kosmetyków, które naruszają strukturę naczyń

* zbytnio się wysilamy, stosujemy mordercze treningi

* mamy wiecznie siedzącą pracę lub spędzamy całe dnie na nogach

* chodzimy w złym obuwiu, rajstopach nieoddychających

* czasem naczynka pojawiają się też przez przyjmowane leki, środki antykoncepcyjne

No dobra, to już wiecie mniej więcej co robicie nie tak. Na początek zanim zabierzecie się za cellulit zajmijcie się swoimi naczynkami. Zacznijcie od prawidłowej suplementacji. Czyli marsz do apteki po witaminy zawierające: rutynę, wyciąg z kasztanowca, witaminę PP i witaminę C. Te wszystkie suplementy pomogą ci wzmocnić naczynia, a to bardzo ważne. Można też zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z witaminą K, która wzmocni i obkurczy naczynka. Jeśli masz naczynka na nogach, to z pewnością w ich zwalczaniu pomocne będą specjalne rajstopy, które uciskają na nogę i wspomagają wchłanianie rozlanych naczynek.

No dobra, a gdy już wzmocnisz przez kilka miesięcy swoje naczynka możesz zabrać się za cellulit. Niestety będziesz musiała zrezygnować z najbardziej skutecznych metod jego leczenia, ale nie martw się, są jeszcze inne sposoby! Zaraz się dowiesz jakie. Gdy masz problem z naczynkami na pewno nie możesz sobie pozwolić na bańkę chińską, masaże antycellulitowe, peeling kawowy. Ale za to można masować się wodą pod prysznicem, albo słuchawką prysznicową, są takie ze specjalnymi wypustkami, albo skorzystać z jakuzzi. Takie sposoby będą miały bardzo podobne działanie, ale nie będą aż tak inwazyjne i na pewno nie sprawią, że będą pękać naczynka.

51495_225651_1280_720_2718

Zdj. Rossmann

Inną rzeczą jaką możesz zrobić dla swoich nóg, aby usunąć cellulit nie naruszając jednocześnie naczynek jest zastosowanie kolagenowego serum:

c0d810487df9d240c30d5b149ab1023a

Tak! To, że masz pękające naczynka wcale nie musi oznaczać rezygnacji z kosmetyków ujędrniających. To serum ma bardzo dobre opinie. Doskonale radzi sobie z redukcją cellulitu, nie niszcząc jednocześnie naczynek.  Także ten koncentrat możecie bezpiecznie stosować nawet mając pajączki. Po prostu zanim zastosujecie preparat zróbcie próbę uczuleniową i sprawdźcie na jakimś małym fragmencie skóry czy po zastosowaniu nie pękają wam naczynka.

A potem to już z górki. Smarujcie się i cieszcie piękną skórką bez CELLULITU! 🙂

CIMG7051-horz

POWODZENIA! 🙂


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂