×

Cellulit – zmora kobiet

Cellulit – zmora kobiet

girl-601552_1280

Cellulit to stan, w którym dochodzi do zmian strukturalnych w tkance podskórnej, najczęściej w obrębie ud, ramion i pośladków. Skóra w tych rejonach nabiera wówczas charakterystycznego wyglądu „skórki pomarańczy”, co stanowi zmorę wielu kobiet. Uważa się, że cellulit może dotyczyć aż 90% z nich, jednak zdarza się, że problem ten dotyka również mężczyzn, a nawet dzieci. W przypadku cellulitu nie ma znaczenia waga, ponieważ pojawia się on zarówno u osób otyłych jak i szczupłych i może wynikać m.in. ze złej diety, zaburzeń metabolicznych, a także predyspozycji genetycznych. Na szczęście w większości przypadków w łatwy sposób można poradzić sobie z tą trapiącą dolegliwością. Podpowiadamy jak to zrobić.

Dlaczego cellulit atakuje głównie kobiety?

Bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu, inaczej lipodystrofii, jest nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej, któremu towarzyszą zmiany o charakterze obrzęków. Na skórze pojawiają się nierówności i pofałdowania. Niekiedy ucisk rejonów objętych zmianami może wywoływać dolegliwości bólowe. Za sprawą wyższego poziomu estrogenów, a także określonej budowy skóry kobiety są predysponowane do występowania cellulitu w przeciwieństwie do mężczyzn, dla których typowa jest bardziej zwarta budowa włókien kolagenowych, podtrzymujących adypocyty czyli komórki tłuszczowe. Dodatkowe czynniki mogące pobudzać proces tworzenia cellulitu związane są ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi m.in. podczas ciąży, okresu pokwitania czy w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Zrywamy z cellulitem!

Walka z cellulitem nie musi być trudna. W początkowych stadiach rozwoju pomarańczowej skórki wystarczające mogą okazać się specjalistyczne preparaty kosmetyczne, m.in. kremy i balsamy, zawierające w swoim składzie odpowiednio dobrane substancje aktywne. Są to głównie skoncentrowane wyciągi roślinne, których działanie pobudza krążenie krwi oraz ułatwia odpływ limfy i rozluźnia zbitą tkankę tłuszczową. Wśród surowców roślinnych najczęściej wykorzystywanych w preparatach zwalczających cellulit znajdują się żeń-szeń, gotu kola, zielona herbata, miłorząb. Poza kosmetykami pomocne będą ponadto regularne masaże oraz ćwiczenia ujędrniające.

Jeśli powyższe zabiegi okazują się niewystarczające z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferująca m.in. drenaż limfatyczny, mezoterapię, ultradźwięki, hydromasaże. W ostatnim czasie na popularności zyskuje ponadto terapia falami akustycznymi X-Wave, proponowana m.in. przez Centrum Medyczne Damiana. Metoda ta polega na rozchodzeniu się impulsów dźwiękowych w formie drgań. Jest ona całkowicie bezinwazyjna, a jej skuteczność potwierdzają badania naukowe. Seria zabiegów doskonale niweluje cellulit i pozostawia skórę jędrną oraz gładką. W niektórych przypadkach efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Więcej informacji związanych z zabiegiem X-Wave przeczytacie na stronie www.damian.pl.

 

Artykuł sponsorowany