×

Pokrzywa na cellulit? OCZYWIŚCIE!

Pokrzywa na cellulit? OCZYWIŚCIE!

Dziś będzie post, który na bank spodoba się wszystkim ziołomaniaczkom. Będzie bowiem o tym czy sprawdza się pokrzywa na cellulit. Lubicie pokrzywę? Ja – bardzo! Bardzo odpowiada mi jej smak. bardzo lubię od czasu do czasu wypić pokrzywę zamiast herbaty. Czytałam jakiś czas temu na TYM blogu o pokrzywie i jej wpływie na włosy i do tej pory myślałam, ze pokrzywa tylko dobrze wpływa właśnie na porost włosów – jak się okazuje – NIE! Nie tylko na włosy warto pić pokrzywę! Pokrzywa także może nam pomóc w walce z cellulitem. Jak? Zaraz się dowiecie!

pokrzywa na cellulit

Pokrzywa na cellulit

Zanim napisze wam jak działa pokrzywa na cellulit, słów kilka o tym ziółku.

Pokrzywa to bylina o pełzających kłączach, której łodygi i liście pokryte są obficie sztywnymi parzącymi włoskami. Pokrzywa chociaż kwitnie w lipcu i sierpniu nie ma zapachu. Liście pokrzywy zbiera się w maju i suszy do celów leczniczych, podobnie jak korzenie, które zbiera się jesienią.

Pokrzywa na cellulit – właściwości lecznicze

W liściach pokrzywy znajdziemy: flawonoidy, garbniki, witaminy C, K i B, kwas glikolowy, kwas glicerylowy, karotenoidy, sole mineralne,krzemionkę, żelazo, potas, wapń.

Przetwory z pokrzywy działają moczopędnie, wykrztuśnie, przeciwzapalnie. Bardzo ważne dla profilaktyki cellulitu jest to, ze pokrzywa oczyszcza krew i działa antyseptycznie. Odwary i napary z ziela pokrzywy regulują czynności wydzielnicze żołądka i jelit, zwiększają poziom hemoglobiny i liczbę erytrocytów we krwi. Dodatkowo – herbatka pokrzywowa reguluje poziom cukru we krwi – to też ważne dla tych osób, które zamierzają się pozbyć cellulitu. Odwar z korzeni pokrzywy stosowany jest do leczenia opuchlizny nóg o osób z puchlina nóg i czyracznością.

Nie wiem jak was – mnie te wszystkie właściwości pokrzywy bardzo przekonują. Co mi szkodzi – będę piła regularnie pokrzywę! 🙂

Pokrzywa na cellulit – tylko gdzie taką kupić?

Pokrzywa, pokrzywa… kupisz ją w aptece, w sklepie zielarskim, a nawet w zwykłym sklepie spożywczym – prawda? A wiesz, że to gdzie kupisz pokrzywę na ogromne znaczenie dla jej jakości? Nie polecam kupować pokrzywy w sklepie spożywczym. Dlaczego? A gdzie kupujesz buty? W spożywczym? W dużych marketach nawet buty da się kupić, pytanie tylko co to buty? Jedno sezonowe? Czasem nawet sezonu nie wytrzymają. Dlatego jak chcemy kupić porządne buty to też raczej udajemy się do sklepu z butami, a nie do marketu. Podobnie jest z ziołami. Jeśli już zamierzamy pić zioła to kupujmy w aptece albo wręcz w sklepach zielarskich. Podoba mi się, że mogę ją kupić na wagę, a nie w saszetkach – tak jak to sprzedają w sklepach spożywczych. Zdradzę ci sekret – zioła i herbaty w saszetkach to syf! Szkoda kasy na takie śmietki. Do saszetek pakuje się najgorszego gatunku herbaty i pył z ziół. Także jeśli chcesz mieć prawdziwą pokrzywę, to na pewno nie kupuj jej w saszetkach. Taka moja rada.

Na koniec jeszcze taka moja mała refleksja. Nie wiem czemu tak wiele osób upiera się przy najdroższych metodach walki z cellulitem. Czemu wolimy chodzić na zabiegi do profesjonalistów zamiast robić je same w domu, czemu wolimy kupować najdroższe kosmetyki zamiast korzystać z dobroci natury!? Pokrzywa to jeden z naszych sprzymierzeńców w walce z cellulitem. Kolejnym jest lukrecja – pisałam o niej jakiś czas temu. Zachęcam do czytania.

1001 sposobów na cellulit


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂