×

Masaż izometryczny na cellulit?

Masaż izometryczny na cellulit?

Hej!

Muszę wam się pochwalić co ostatnio odkryłam!

MASAŻ IZOMETRYCZNY!

Słyszałyście już o tym? Ja pierwsze słyszę, tzn. drugie słyszę, bo pierwsze to słyszałam kilka dni temu jak mnie rozbolały plecy i zaczęłam szukać pomocy w internecie. I tak po nitce do kłębka, jak to zwykle bywa w internecie szukasz jednego znajdujesz drugie, znalazłam info na temat masażu izometrycznego.

Do tej pory masaż kojarzył mi się z naturalną techniką łagodzenia bólu. A masaż na cellulit to raczej masaż limfatyczny, masaż szczotką, masaż bańką chińską. Aż tu nagle, okazuje się, że jest coś takiego jak masaż izometryczny, który ponoć także doskonale radzi sobie z cellulitem.

Ciekawi jesteście na czym polega?

To zaraz wam powiem 🙂

Masaż izometryczny może być jednym z zabiegów wyszczuplających. Bardzo fajnie dzięki temu masażowi rozbija się tkankę tłuszczową, która zebrała się pod skórą.

Na czym polega masaż izometryczny i jak go wykonać:

Masaż izometryczny opiera się na trzech technikach masażu: ugniataniu, oklepywaniu i rozcieraniu.

Pierwszy etap masażu polega na delikatnym głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu tkanek w celu ich rozluźnienia.

W drugim etapie masażysta wywołuje napięcie izometryczne po czym przez 5 minut szybko rozciera, ugniata i oklepuje oraz delikatnie głaszcze i roztrzepuje poddawaną masażowi tkankę. Ostatni etap polega na rozluźnieniu wszystkich mięśni.

Jeśli nie jest do końca dla was jasne to co napisałam to zachęcam do obejrzenia filmiku, na którym jest to wszystko bardzo ładnie wyjaśnione:

Fajny ten masaż co? 🙂

No mi się bardzo podoba i od kilku dni napastuje męża, by robił mi taki masaż. Jak sobie macie kogo poprosić, to zróbcie to i masujcie razem z filmem, to działa mówię wam! Cellulit będzie uciekał gdzie pieprz rośnie! 😉

Są niestety przeciwwskazania do masażu izometrycznego:

choroby skóry rany i podrażnienia choroby zakaźne w trakcie leczenia stany zapalne choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą ciała nowotwory nadciśnienie niewydolności krążenia żylaki stwardnienie rozsiane ciąża menstruacja silne zmęczenie mięśni

A wiecie, co można zrobić aby taki masaż miał jeszcze większy sens?

Ja po takim “zmaltretowaniu mojego ciała”  robię sobie szybki masaż serum wyszczuplającym:

Serum

No i jak wam się podoba taki sposób na cellulit? jak mnie mnie bomba! Mogę śmiało wiedzieć, że masaż izometryczny jest tak dobry na cellulit jak bańka chińska, albo i nawet lepszy bo po nim przynajmniej nie ma siniaków, ale za to jest niesamowita przyjemność podczas masażu 😉


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂

1 comment

comments user
Trener personalny Albert Kośmider Warszawa

Świetny artykuł. Dzięki takim osobom jak Ty z pewnością wiele osób uzyska pomoc i poprawi swój komfort życia. Chociażby korzystając z tego artykułu, który dla wielu może wydawać się drobnostką.
Pozdrawiam serdecznie
Trener personalny Warszawa Albert Kośmider
http://www.albertkosmider.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.