×

Jak szybko pozbyć się cellulitu cz II – bieganie

Jak szybko pozbyć się cellulitu cz II – bieganie

Dzisiaj druga część cyklu “Jak szybko pozbyć się cellulitu”. Tym razem pod lupę weźmiemy bieganie. Czy faktycznie jest dobrym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem ? Moim zdaniem tak. Warto jednak zwrócić uwagę na to w jaki sposób będziemy biegać.

Oczywiście w walce z nadprogramowymi kilogramami i cellulitem powinniśmy również pamiętać o zbilansowanej i zdrowej diecie. Dopiero połączone aktywność i dieta przyniosą efekty. Pomocne mogą okazać się również takie zabiegi jak szczotkowanie. Wróćmy jednak do podstaw czyli aktywności fizycznej , a dokładniej biegania.

Jak bieganie może wpływać na cellulit ?

 

Bieganie to dobry sposób na zbędne kilogramy ale także na walkę z cellulitem musimy tylko zadbać o to by nasz trening był trochę bardziej siłowy niż wydolnościowy. Co to oznacza w praktyce ?

Oznacza to, że wybieramy zdecydowanie krótsze dystanse i staram się okresowo biec bardziej siłowo (spirnty). Wystarczą jakieś zrywy 5-10 sekundowe co jakiś czas podczas biegu.

W praktyce wygląda to tak, że podczas 5 kilometrowego biegu, który w założeniu może trwać na przykład 40 min przeznaczmy sobie jakiś czas na powiedzmy 10 rund sprintowych. Możemy je zacząć robić po 15 minutach biegu kiedy już będziemy rozgrzani. Oczywiście nie muszą być to jakieś sprinty do upadku wydolności. Postaraj się po prostu przez te 5 sekund znacznie zwiększyć tempo. Szczególnie początkujący powinni uważać by nie przesadzić z intensywnością .

cellulit a bieganie

W praktyce wyglądać to będzie tak :

Po 15 minutach treningu robimy 10 rund sprintów.

5 sekund spirntu minuta biegu normalnym tempem

5 sekund spirntu minuta biegu normalnym tempem

I jeszcze takich 8 rund

Zajmie nam to około 10 -12 min więc końcówkę trening możemy już spokojnie truchtać by uspokoić tętno i oddech. Takie treningi sprintowi możemy wprowadzać do zwykłych treningów biegowych na przykład raz w tygodniu.

Jeżeli nie wiesz jak w ogóle zacząć biegać zajrzyj tutaj – jak zacząć biegać ?

Jak bieganie może wpłynąć na cellulit ?

 

Podsumowanie

Jeśli chcesz biegać i to bieganie ma sprzyjać walce z cellulitem to zdecydowanie wybieraj , krótsze dystanse ( do 5-6 km). Staraj się robić takie treningi 2-3 razy w tygodni z czego jeden niech będzie ze sprintami tak jak w schemacie w pierwszej części wpisu.

CZYTAJ TAKŻE: Jak szybko pozbyć się cellulitu cz I – ćwiczenia