×

Jak się pozbyć cellulitu bez efektu jojo?

Jak się pozbyć cellulitu bez efektu jojo?

Śmiejesz się? Wydaje ci się, że to absurdalne? Niestety to jeden z mitów, który powtarzany jest od bardzo dawna. Wciąż wielu dziewczynom, kobietom wydaje się, że cellulit mają, bo są grube. No tak, kobiety całe życie przecież się odchudzają. Czy są grube czy chude i tak wciąż to robią, bo przecież bycie na diecie to domena kobiet! No dobra i niech się tam odchudzają mi nic do tego! Póki nie zaczynają wierzyć w to, że jak schudną to zniknie im cellulit. I znowu MIT: cellulit ma naprawdę niewiele wspólnego z otyłością. Widziałam wiele apetycznych kobiet rozmiaru XXL, które cellulitu nie miały! Widziałam wiele kobiet, które wyglądały wręcz jak wysuszone rodzynki, a na udach cellulit taki, że się patrzeć nie dało!

Dziewczyny! Przestańcie wierzyć w to, że dieta wystarczy wam do tego, by się pozbyć cellulitu!

Jak już zaczynacie dietę, to owszem warto unikać produktów, które powstawanie cellulitu wspomagają, warto wiedzieć jakie spalacze tłuszczu występują w pożywieniu, ale na litość boską sama dieta to tylko połowa sukcesu!

Jak się pozbyć cellulitu bez efektu jojo?

jak się pozbyć cellulitu

Wiecie co ma wspólnego cellulit z efektem jojo? Opowiem wam to na przykładzie. Napisała do mnie dziewczyna kiedyś, żebym jej powiedziała jak ona szybko może się pozbyć cellulitu, bo za pół roku ma ślub i chciałaby ładnie wyglądać. Odesłałam ją do zapisu na mój NEWSLETTER, tam krok po kroku z każdym mailem opisuję jak się pozbyć cellulitu. Oczywiście tego nie zrobiła, napisała do mnie, że chciałaby szybciej, że nie ma czasu czytać moich newsletterów, żebym jej to jakoś przyśpieszyła. No niestety ja nie jestem spamer, wysyłam newsletter raz czasem dwa razy w tygodniu, wszystko musi się zadziać powoli. Nie da się tego przyspieszyć. Usuwanie cellulitu musi trwać, przynajmniej 6 tygodni. 6 tygodni jeśli jesteśmy mocno zdyscyplinowane może wystarczyć (tej dziewczynie się udało, w razie jakbyś w to nie wierzyła – przeczytaj jej artykuł).

Jednak bardzo chciałam jej pomóc, więc podałam jej na tacy gotowe rozwiązanie, co ma robić krok po kroku. I co? Schudła – bo przeszłą na dietę, cellulit troszkę się zmniejszył, ale nie zniknął całkowicie. Czemu? Potem się dopiero okazało, że nie chciało jej się robić żadnych zabiegów. No niestety cellulit można usunąć tylko wtedy, gdy działamy na kilku poziomach. Dieta plus zabiegi = sukces. Sama dieta = efekt jojo w 90%, same zabiegi = niepowodzenie.

Czemu dieta w 90% spowoduje efekt jojo? Bo większość kobiet, które się na dietę decydują chce szybko schudnąć, wcale nie zamierza zmieniać nawyków żywieniowych tylko katuje się dietą. Po miesiącu kapitulują, wracają do dawnych nawyków, a wtedy MYK – jojo. Tak nie rób! Jeśli decydujesz się na dietę, to rób to z głową! Wyeliminuj produkty, które cellulit powodują, wprowadź spalacze tłuszczu. To lepsze niż głodówki, po których będziesz mieć efekt gorszy niż przed dietą.

A co z zabiegami?

Oczywiście, że warto! Bez nich, nie ukrywam, że będzie trudniej doprowadzić skórę do takiego stanu napięcia jaki miałaś zanim cellulit się u ciebie pojawił. Skóra sama z siebie nie odzyska jędrności, gładkości – trzeba jej trochę pomóc. Cellulit to tłuszcz zgromadzony pod warstwą skóry. Jeśli więc będziesz go ugniatać, uciskać, masować, rolować, rozgrzewać koncentratami – będzie powoli znikał. Sprawdź jakie efekty można osiągnąć przy regularnym stosowaniu body-wrappingu.

Nie namawiam, ale polecam! Sprawdziłam to na sobie wielokrotnie! A ty jeśli nie jesteś pewna przejdź się do gabinetu kosmetycznego i zapytaj profesjonalistkę  jak usuwa swoim klientkom cellulit. Założę się, że większość z kosmetyczek powie “body-wrapping, masaż, zabiegi rozgrzewające”. Takie zabiegi możesz robić sama! Wcale nie musisz wydawać stówki czy tam dwóch na zabieg w gabinecie, za kilkanaście złotych kupisz przez internet gotowy zestaw, którego będziesz używać przez kilka miesięcy. Ja z tym zestawem w 3 miesiące zmniejszyłam obwód ud o 4 cm i obwód brzucha o 6 cm, ale rzecz jasna razem z dietą! Ja akurat byłam na diecie eliminacyjnej (nie jadłam glutenu i cukru) przez 3 miesiące, a teraz tylko dla podtrzymania efektu ograniczam te dwa składniki. Efektu jojo nie ma i cellulitu też nie ma 🙂

Także polecam! Jeśli twoje dotychczasowe metody nie działają, to znak że czas zrobić to inaczej. Podrzucam Ci na koniec przydatne linki. Przeczytaj, przemyśl i działaj!

Produkty spalające tłuszcz!

Oczyszczanie organizmu, a cellulit!

Efekty u różnych kobiet po zastosowaniu body-wrappingu.

1001 sposobów na cellulit

2 comments

comments user
weronika

Czyli najważniejsza jest cierpliwość i konsekwentność w trzymaniu się diety

    comments user
    admin

    Oczywiście, jak zawsze! 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.