×

Dieta na cellulit – czyli co warto wiedzieć o diecie białkowej (proteinowej) walcząc z pomarańczową skórką

Dieta na cellulit – czyli co warto wiedzieć o diecie białkowej (proteinowej) walcząc z pomarańczową skórką


O diecie Dukana pewnie każda z nas słyszała. Mniej, więcej ale coś jej ta nazwa mówi. Ja powiem szczerze, póki co wcale się nią nie interesowałam. Jedynie w pracy obiła mi się o uszy. Jedna z koleżanek stosowała – efekty osiągnęła konkretne, ale miło i przyjemnie tego okresu nie wspomina.

Jednakże, kiedy ostatnio na forum przeczytałam wypowiedź, że dieta Dukana jest w stanie pomóc i pomaga w zwalczaniu cellulitu – wyżej postawiłam uszy 🙂

Do tego stopnia – iż sama postanowiłam zapoznać się z tematem trochę bardziej. A ten artykuł jest właśnie efektem mojego małego proteinowo – cellulitowego śledztwa 😉

No ale. Zacznijmy od początku – czyli czym się charakteryzuje dieta Dukana. Jej inne nazwy to dieta proteinowa czy białkowa – i te nazwy już sporo wyjaśniają. Dieta w zarysie polega na tym, że podczas jej trwania jemy przede wszystkim produkty białkowe. Wszelkie inne – czy to węglowodany, czy tłuszcze ograniczamy i to naprawdę mocno. Po paru dniach do diety dokładane są warzywa. I w sumie tak z grubsza tylko to można jeść stosując tą dietę.
Nie jest to łatwe – bo dietę proteinową – aby osiągnąć rezultaty trzeba stosować dość długo. Wystarczy napisać że składa się ona z 4 faz i czas jej trwania – w zależności od tego jakie kto chce osiągnąć rezultaty może trwać nawet pół roku.

DIETA DUCANA

Dodatkowo – co ważne – w tej diecie należy unikać soli i pić dużo wody lub innych napojów. Przynajmniej 1,5 litra dziennie.

Na szczęście jeśli chcemy powalczyć głównie z cellulitem – a nie utratą wagi – nie musimy poddawać się tak restrykcyjnym wymogom. W przypadku chęci zniszczenia cellulitu dietą proteinową wystarczy zastosować łagodniejszą odmianę tej diety. Ta odmiana nosi nazwę system 2/0 i zakłada ona, że tylko 2 dni w tygodniu powinnyśmy wcinać białko i tylko białko w dużych ilościach. W pozostałe dni w tygodniu – można jeść to na co ma się ochotę – oczywiście bez szaleństw i jedzenia na zapas. Dodatkowo aby było jeszcze milej od dziewczyn walczących z cellulitem Dukan nie wymaga przestrzegania innych wymogów związanych z podporządkowaniem się tej diecie. Oczywiście unikanie soli oraz picie dużych ilości wody jest wskazane i zalecane, ale pozostałe warunki można bez wyrzutów sumienia sobie darować:)

Jeśli zastanawiacie się jak długo stosować tą dietę – odpowiedź brzmi – tak długo jak długo na Waszym ciele utrzymuje się cellulit. A nawet jak już się go zwalczy – warto do tej diety wracać – tak jak do body wrappingu – aby utrzymać osiągnięte rezultaty.

Jeśłi zastanawiacie się dlaczego akurat ta dieta jest skuteczna na cellulit – to powiem Wam, że zadałam sobie identyczne pytanie. I z wyczytanych informacji wynika, iż :
 

Opiera się na przyswajalności białek przez organizm. Na przetrawienie 100 kcal z pokarmu białkowego organizm musi  zużyć 30 kcal. Podczas gdy w przypadku tej samej ilości tłuszczy jest to 12 kcal, a w przypadku węglowodanów – zaledwie 7 kcal. Jak widać białka są wolniej trawione i wolniej są wydalane, stąd uczucie sytości i ogólnie przyczyna dla której ta dieta jest skuteczna
Białka zmniejszają apetyt – bo dłużej się trawią i dłużej mamy uczucie sytości
Białka w diecie przeciwdziałają obrzękom i zatrzymywaniu wody w organizmie
Białka zwiększają odporność organizmu.
 

A sam proces oczyszczania organizmu i pozbywania sie cellulitu przebiega w ten sposób, że jedząc same białka i pijąc wodę w dużych ilościach oczyszczamy organizm. Białka są uważane za substancje wodoszczelne i dodatkowo dochodzi wzmożona filtracja nerek dzięki piciu wody w dużych ilościach. Pita przez nas woda dostaje się do tkanek zaatakowanych przez pomarańczową skórkę i je oczyszcza. Wypłukuje z komórek toksyny i produkty przemiany materii, które do tej pory zalegały i powodowały powstawanie wzgórków i dolin cellulitowych. Następnie toksyny są usuwane z organizmu dzięki intensywnym procesom spalania białek w organizmie. I to właśnie prowadzi do redukcji cellulitu.


Po tych wszystkich nowinkach powiem szczerze że jestem chętna wypróbować skróconą wersję diety proteinowej w walce z cellulitem. A może któraś z Was ją stosowała i podzieli się swoimi doświadczeniami 😀

Czekam na komentarze i cenne wskazówki 😀

comments user
RainyGirlIsMe

jestem od ponad miesiąca i schudłam ok.8kg a cellulitu nie widać:)

comments user
Aśka – admin

Nieźle. Gratuluję. A ciężko było się przestawić z normalnego jedzenia na same białka??

comments user
finka

nie lubię Dukana!!! psuje organizm!!! wiem, byłam, odchorowałam… teraz lekkie posiłki, ćwiczenia i zastępowanie słodyczy sorbetami z GRycana!!!

comments user
Aśka – admin

Jak psuje organizm?? Z tego co czytałam na forach dziewczyny go stosujące miały problemy z wypróźnianiem. Są jeszcze jakieś rewolucje o których warto wiedzieć??

comments user
Najlepsze zakupy

Przydatne wiadomości, chociaż spotkałem się z inną interpretacją.

comments user
Blog o zakupach

Super, odwiedź również moją stronę. Będę zaglądał na ten blog.

comments user
Olek Mryk

Bardzo fajna strona, wiele przydatnych informacji

comments user
Własna strona www

Ciekawy artykuł w pełni się zgadzam z tymi tezami.

comments user
ss

Ja stosuje diete bogata w bialko,jem przewaznie ryby i gotowany drob, warzywa, pije 3 litry wody dziennie do tego codziennie albo cwicze albo biegam i powiem szczerze,ze jestem zadowolona z takiego sposobu na cellulit, do tego miesnie pieknie sie rzezbia, zwlaszcza tykek, nogi i brzuch. Nawet nie mam checi na fastfoody i inne przekaski, ktore jeszcze nie tak dawno zjadalam z takim entuzjazmem

Możliwość komentowania została wyłączona.