×

Cellulit wodny – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć!

Cellulit wodny – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć!

Ostatnio pisałam o moich zakupach, to taki mały przerywnik był, teraz już wracamy znowu do tematu cellulitu. Dawno nie pisałam o cellulicie wodnym, myślę, że czas wrócić do tematu. Szczególnie, że teraz dużo kobiet (i nie tylko kobiet) się z tym zmaga. Co to jest cellulit wodny? ZACZYNAMY!

Cellulit wodny – co to takiego?

cellulit wodny

Cellulit wodny znacznie różni się od takiego, że tak powiem zwykłego cellulitu. Cellulit spowodowany jest nagromadzeniem tkanki podskórnej, natomiast cellulit wodny nagromadzeniem wody. Jak więc nietrudno się domyśleć cellulit wodny łatwiejszy będzie w usunięciu.

Przyczyny cellulitu wodnego:

brak aktywności fizycznej

siedzący tryb życia

jedzenie zbyt dużej ilości soli

tabletki antykoncepcyjne

Wiecie co jest w tym wszystkim najważniejsze? Dieta! tak naprawdę dieta tutaj ma kluczowe znaczenie, bo nawet jeśli mamy za mało ruchu, to możemy nadrobić wieczorem, choćby w łóżku, szczotkując ciało, albo masując skórę masażerem. To samo robimy pod prysznicem. Zamiast myć się ręką, używajmy do tego rękawicy peelingującej będzie zapobiegać gromadzeniu się cellulitu i ujędrniać skórę.

Cellulit wodny – jak sobie z nim radzić?

cellulit wodny

W cellulicie wodnym tak jak pisałam kilka linijek wyżej kluczową sprawą jest dieta. Tak naprawdę wystarczy unikać produktów, które powodują ten rodzaj cellulitu i nie powinnyśmy mieć z nim problemu.

Dieta antycellulitowa

Przestajemy jeść: wszystko co słone, czyli słone wędliny, sery, przekąski typu paluszki, chipsy, chrupki, rezygnujemy z hod-dogów, hamburgerów…

Czasem chce się coś pochrupać, prawda? Doskonale sprawdzą się w takich sytuacjach chipsy owocowe i warzywne, pieczywo chrupkie… W sklepach można teraz kupić też przekąski z obniżoną zawartością tłuszczu i soli. Staraj się powoli zastępować niezdrowe produkty zdrowymi odpowiednikami.

Cellulit wodny bardzo lubi się z alkoholem i papierosami, jeśli nie chcesz go karmić – zrezygnuj również z tego.

Nagromadzenie wody w organizmie źle wpływa nie tylko na skórę, ale na cały organizm. Warto więc poznać sposoby na opuchliznę i warto pić codziennie zioła moczopędne. Pomogą pozbyć się z organizmu wody. Pijmy więc raz dziennie: pokrzywa, skrzyp polny, mniszek lekarski, czarny bez, żurawina, pietruszka.

Nie zapominaj o wodzie! 2 litry dziennie to niezbędne minimum.

Na koniec jeszcze mała ciekawostka:

Cellulit wodny powstaje także wtedy gdy źle się ubieramy. Nosząc wiecznie za ciasne ubrania powodujemy, że tworzą się zastoje w naszym organizmie, obrzęki. Pamiętaj więc noś wygodną bieliznę, zrezygnuj z ciasnych dżinsów, obcisłych bluzek i skarpetek, które uciskają nasze kostki.

1001 sposobów na cellulit


Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu zapisz się na mój NEWSLETTER
Wiem o cellulicie wszystko i  chętnie podam Ci 1001 sposobów, które pomogą Ci się go pozbyć!

Jeśli spodobał ci się ten artykuł – udostępnij go! 🙂