×

7 produktów, których nie powinnaś jeść jeśli chcesz się pozbyć cellulitu

body-wrapping

7 produktów, których nie powinnaś jeść jeśli chcesz się pozbyć cellulitu

body-wrapping

Witaj w moim królestwie! Jeśli jesteś u mnie nie pierwszy raz, wiesz już co nieco o cellulicie. Wiesz już, że szczupła czy pulchna, prawie każda kobieta w którymś momencie życia będzie musiała się z nim zmierzyć. Tylko jak sobie radzić z dziadem jeśli na pierwszy rzut oka nadprogramowych kilogramów brak? Co sprawia, że masz cellulit skoro nadwaga ci nie grozi?  Sprawdź, bo może jesz tych 7 produktów, które sprawiają, że pod skórą gromadzi się podstępny falujący cellulit!

7 produktów, których nie powinnaś jeść jeśli chcesz się pozbyć cellulitu

Bekon
Ze względu na wysoki poziom sodu, tłuszczów nasyconych i niezliczonych konserwantów, bekon bardzo serdecznie ci odradzam. Wystrzegaj się go bo od takich pokarmów możesz sobie zafundować nie tylko cellulit, ale także – nadciśnienie, choroby serca i otyłość.

Muesli
Muesli powinno być zdrowe, prawda? Cóż, nie do końca. Muesli bardzo często zawiera tony cukru i duże ilością prostych węglowodanów o niewielkiej wartości odżywczej. Unikaj! Jeśli lubisz mleko z płatkami na śniadanie – lepiej zjedz owsiane lub jaglane.

Suszone owoce
Jasne, sięgnięcie po suszone owoce jest lepsze niż sięgnięcie po żelki, ale bądź ostrożny. Nawet małe porcje suszonych owoców mogą być naładowane cukrem i niechcianymi kaloriami. Ja dodaję je do owsianki na przykład, ale bardzo uważam, by nie było ich za dużo.

Smakowe orzechy
Orzechy smakowe przeszły długą drogę od zwykłych opcji solonych i niesolonych. W dzisiejszych czasach można znaleźć wszystko, od wasabi przez czekoladę po orzeszki w chrupiącej smakowej skorupce. Bez względu na smak i na to czy ci smakują czy nie pamiętam, że naszprycowane są tym co cellulit lubi najbardziej czyli – solą i cukrem.

SPRAWDŹ: Masaż w domu na cellulit? O TAK!

Popcorn z kuchenki mikrofalowej
Z popcornem do mikrofali wszystkie problemy tkwią w torebce. Torebki, w których znajdują się owy popcorn zawierają mnóstwo szkodliwych substancji chemicznych. Pamiętaj, że im więcej dziwnych składników w gotowych produktach, tym gorzej dla ciebie i twojego zdrowia. Chyba już lepiej kupić gotowy popcorn, cóż, nie będzie pachnący i ciepły, ale za to na pewno bardziej zdrowy.

Keczup
Ketchup nie ma żadnej wartości odżywczej i nie leżał nawet koło pomidorów. Producenci bardzo często rozcieńczają przeciery solą i cukrem. Odrobina ketchupu nie zaszkodzi, ale jakbyś tak jadła go codziennie na śniadanie i kolację to już może być problemem.

Mrożone gotowe dania
Paczkowane posiłki zawierają dodatek cukru, soi, tłuszczu i sodu. Mogą one prowadzić do przybierania na wadze i pojawienia się cellulitu. Chociaż przyznam, że czasem sama skuszę się na jakieś gotowe danie, gdy nie mam pomysłu na obiad, ale nie robię tego często, bo zawsze to później odchoruję!
Źródło

1001 sposobów na cellulit

PRODUKTY SPOŻYWCZE, KTÓRE PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO STANU ZAPALNEGO