×

3 sposoby na ujędrnienie skóry z cellulitem

3 sposoby na ujędrnienie skóry z cellulitem

Dziś chciałam wam opowiedzieć o tym, w jaki sposób pielęgnować skórę podczas odchudzania, bo uważam, że wiele osób jednak o tym zapomina. Poznasz 3 sposoby na ujędrnienie skóry z cellulitem!
Obserwuję z trwogą kilka profili fit trenerów (z grzeczności nie wymienię ich nazw) i jestem przerażona, że takie osoby nawet nie zająkną się o pielęgnacji skóry podczas odchudzania. DLACZEGO?? Przecież to takie ważne! Przecież te wszystkie laski, które chudną, często naprawdę kilkanaście kilogramów, pozostawione same sobie nie wiedzą, że w odchudzaniu ważne jest nie tylko to, co jesz, jak ćwiczysz, ale także to, w jaki sposób pielęgnujesz swoją skórę.
Jestem zawiedziona 🙁

Czy twoja skóra na to zasługuje?

Mam 20 kilogramów nadwagi. Bardzo chcę schudnąć, pomożesz…? Pomogę! Pójdę z tobą do sklepu na zakupy. Pokaże ci, w jaki sposób czytać etykiety, by nie jeść śmieciowego żarcia. Będę cię wspierać na siłowni, pokaże ci jak ćwiczyć, by zrzucić to sadło, które wyhodowałaś. Jak dobrze mi zapłacisz, to nawet ułożę ci dietę na cały miesiąc, dzięki której schudniesz szybciej i efektywniej…

FAJNIE?

NO JASNE, ŻE FAJNIE!

Tylko dlaczego panie trenerki i panowie trenerzy nie mówią nic o tym co się stanie z twoją skórą jak już zrzucisz te 20 kilo? Przecież to jasne, że jeśli schudniemy, szczególnie jeśli schudniemy szybko, nasza skóra może na nami nie nadążyć! Kurczę, skóra bardzo szybko się rozciąga, ale wcale tak szybko nie wraca do swojej dawnej formy! Szczególnie jeśli mamy już, że tak powiem swoje lata! Jestem zła! Ja też nie wiedziałam o tym, gdy pierwszy raz się odchudzałam. Mi też nikt nie powiedział, jak ważna jest w tym wszystkim pielęgnacja! Ja też miałam swego czasu problem z luźną skórą, brakowało mi tego napięcia, chciałam znowu przytyć, żeby tego nie było widać! Na szczęście poradziłam sobie w inny sposób i od tamtej pory jestem bardzo świadoma. Niestety jeszcze wiele osób tego nie wie, że w odchudzaniu ważna jest dieta, aktywność fizyczna, ale także pielęgnacja. Jasne, każdy z nas jest inny. Jedna schudnie 10 kilo i jej skóra będzie wyglądała jak u nastolatki mimo 40 lat na karku, a druga schudnie raptem 5 kilo, a jej skóra będzie luźna niczym galareta. Słuchajcie, to jest niezależne od wieku! Naprawdę, tutaj największą rolę odgrywają indywidualne cechy każdego człowieka, aczkolwiek uważajcie na siebie! Bądźcie czujne! Abyście nie żałowały tych kilku zrzuconych kilogramów, bo naprawdę czasem lepiej być pulchnym misiem, niż chudym pomarszczonym fredem! 😉

CZYTAJ TAKŻE: JAK SIĘ POZBYĆ CELLULITU Z DIETĄ KETO

Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy twoja skóra na to zasługuje? Czy zasługuje na pielęgnację, masaż, peeling, najlepsze kosmetyki ujędrniające? Czy masz to gdzieś, ważne, żeby na wadze było mniej? Jeśli odpowiedź brzmi: TAK, MOJA SKÓRA NA TO ZASŁUGUJE… czytaj dalej, bo potem ci 3 sposoby na ujędrnienie skóry z cellulitem podczas odchudzania!

3 sposoby na ujędrnienie skóry z cellulitem

Ujędrnienie to jedna z trzech rzeczy, które musisz robić, by nie wstydzić się zakładać bikini, gdy już dojdziesz do wymarzonej wagi. Nie zapominaj o tym i nie pomijaj tego punktu kuracji wyszczuplającej! Oto trzy niezawodne sposoby na ujędrnienie skóry podczas odchudzania.

1. Szczotkuj się

Szczotkowanie na sucho – bardzo przyjemna część kuracji odchudzającej i bardzo skuteczna. Szczotkując skórę, pobudzamy krążenie krwi, limfy, wygładzamy skórę zewnętrznie, ale także wewnętrzne jej warstwy. Szczotkowanie na sucho nie tylko pomoże ci szybciej pozbyć się tłuszczyku z brzucha czy ud, ale również ujędrni skórę, wygładzi ją (!) no i w ten sposób pozbędziesz się dodatkowo cellulitu (jeśli go masz).

2. Peelinguj się

Nie wiem, ja jakoś nie wyobrażam sobie pielęgnacji skóry bez peelingu. Nieważne czy chodzi o skórę na moim brzuchu, tyłku czy twarzy. Przecież skóra rośne cały czas. Jej wierzchnie warstwy złuszczają się i usuwają, a pod nimi jest kolejna warstwa. Co, zaskoczona? Nie, nie jesteś wężem, ale skórę “zmieniasz” tak jak wąż, haha! Czasem tej wierzchniej warstwie dobrze jest pomóc. Ja peelinguję skórę na ciele co 2 dzień pod prysznicem, a na twarzy co tydzień. Moja skóra na to zasługuje!

3. Kosmetyki ujędrniające

To jasne, że używasz balsamu, kremu czy co tam jeszcze chcesz na skórę, pytanie tylko, czy to co używasz to zwykły krem nawilżający, czy może coś więcej? Usiądź wygonie, weź w dłonie opakowanie swojego balsamu i przeczytaj zastosowanie, skład. Czy ci to wystarczy? Czy twój balsam jest warty swojej ceny? Czy może równie dobrze mogłabyś posmarować skórę masłem? (będzie miało 100% mniej konserwantów niż twój tani balsam!). Ja od dawna daję swojej skórze, to co najlepsze! Nie oszczędzam na sobie, bo mi się to nie opłaca. Jeśli już używam kosmetyków to z najlepszym składem – to po pierwsze – po drugie takich, które mnie nie uczulą, a przy okazji zadbają o to, by nie pojawiły się na nich zmarszczki, rozstępy (bardzo częste przy odchudzaniu) czy cellulit. Tak! Bo moja skóra na to zasługuje! Dlatego ja używam to serum wyszczuplające. Może do najtańszych nie należy, ale jest po prostu najlepsze. Poczytajcie o nim opinie, ja nie będę was zachęcać, same musicie zdecydować czy wolicie smarować skórę tanioszkami za dwie dychy, czy może lepiej czymś, co działa. Dla pozytywnie zachęconych mała niespodzianka. Dzielę się z Wami kodem rabatowym, który wyhaczyłam na stronie NETKOBIETA.PL, dzięki niemu kupuję kosmetyki na stronie producenta z rabatem! Wystarczy wpisać “netkobieta57” w zamówieniu i już parę dyszek mniej (rabat rośnie w miarę zamówienia, czyli im większa kwota w koszyku, tym większy rabat!).

No to jak, czy Twoja skóra na to zasługuje?