Minase Seven Windows to rzeźbiarskie arcydzieło pod dowolnym kątem

Polerowanie Sallaz jest czasami znane jako polerowanie Zaratzu lub czarne. Ta technika wykańczania jest stosowana w celu nadania stalowym elementom tak idealnie gładkiej powierzchni, że pod pewnymi kątami wydaje się czarna, stąd nazwa. Sallaz był szwajcarsko-niemieckim producentem maszyn do polerowania tanie repliki zegarków, który dostarczył sprzęt japońskiemu producentowi obudów Hayashi Seiki Seizo, który był pionierem tej techniki w Japonii i nadal produkuje najwyższej jakości obudowy dla głównych japońskich marek. Dokończenie polerowania pojedynczej obudowy Minase 7 Windows wymaga 45 operacji oraz imponującego poziomu umiejętności i zręczności.

Jak to działa?
Obudowy Minase są najpierw polerowane w maszynie przedmuchującej powietrze drobnymi drobinkami szkła. Rzemieślnicy muszą nosić rękawiczki, aby manipulować skrzynkami, w przeciwnym razie mogą zostać zranieni przez cząsteczki szkła w tym procesie. Po tym pierwszym surowym polerowaniu obudowy są dalej polerowane techniką Sallaz. Najpierw rzemieślnicy i kobiety używają blaszanej blachy pokrytej bardzo cienką warstwą pyłu diamentowego. Blacha blaszana obraca się ruchem okrężnym, a rzemieślnicy ręcznie polerują obudowy Minase, imponująco kontrolując ruch elementu samym naciskiem palca.
Za każdym razem, gdy powierzchnia obudowy jest polerowana, trafia ona do kąpieli w celu oczyszczenia przed poddaniem jej drugiej polerowaniu metodą Sallaz na mniejszym talerzu, a następnie kolejnej kąpieli. Ten proces jest powtarzany dla każdej strony obudowy. Wypolerowanie pojedynczej obudowy Minase 7 Windows wymaga 45 operacji. Sallaz wymaga czasu repliki zegarków opinie, ale różnica między polerowaniem przemysłowym a polerowaniem ręcznym jest uderzająca. Minase dąży do produkcji wysokiej jakości zegarków i jest dumna z imponującego wykończenia i wysokiego poziomu rzemiosła prezentowanych w swoich zegarkach. Każdy zegarek Minase niesie ze sobą historię o utalentowanych ludziach, którzy pracowali nad jego stworzeniem.

Opatentowana struktura „Minase Original Rebuilding Equation” została opracowana z myślą o długowieczności. Zegarki te składają się z tak wielu elementów, które można indywidualnie usuwać i odnawiać, że mogą być cenione przez ponad 100 lat. Zainspirowany japońskimi drewnianymi puzzlami, ten projekt pozwala zegarmistrzom Minase montować i demontować zewnętrzne części zegarka, takie jak koperta i bransoleta, tyle razy, ile potrzeba do ponownego montażu lub naprawy rolex repliki zegarków.
Nowy mechanizm Minase KT7002 to zmodyfikowany szwajcarski mechanizm ETA 2892/A2. To wysokiej klasy wykonanie ma ręcznie wykończone powierzchnie perlage, niebieskie śruby, mostki z fazami polerowanymi diamentem oraz mostki i płytę główną pokryte rutenem. Dzięki 50-godzinnej rezerwie mocy mechanizm KT7002 firmy Minase oferuje około 12 godzin autonomii więcej niż poprzedni mechanizm.